Toparlanmaya Çalışan Üniversiteye Özel Kalemden Darbe!

Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde anlaşmazlıklardan dolayı 2 rektör yardımcısının istifasının ardından 1 bölüm dekanı, bir yardımcı doçent ve öğrenci işleri daire başkanı istifa etti.

Toparlanmaya Çalışan Üniversiteye Özel Kalemden Darbe!

Dünyanın ilk üniversitesi olarak bilinen ve eğitim alanında başarılar kaydetmiş olan Harran Üniversitesinde istifa depremi yaşanıyor. İddialara göre üniversitenin özel kaleminin rektör Sabri Çelik’i yanlış yönlendirmesiyle anlaşmazlıkların yaşandığı ve buna son vermek isteyen rektör yardımcıları ve hocalar birer birer istifalarını verdi.

İddiaların ışığında alınan bilgilere göre Harran Üniversitesinin Özel Kalem Müdürü’nün İTÜ Üniversitesinden Harran Üniversitesine atanan rektör Mehmet Sabri Çelik’i yanlış yönlendirdiği ve buna itiraz eden rektör yardımcıları Ahmet Oymak ve Esra Siverekli peş peşe istifa etti. Rektör yardımcılarından sonra istifa depremi sürdü. İddialara göre Yardımcı Doçent Hatice Parmaksız, Güzel Sanatlar Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk Kaya, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Müslüm Yıldız'ın da istifa ettiği öğrenildi.

Harran Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın üniversiteyi 10 yıl geriye götürdüğünü dile getiren Urfa halkı bu kez de bir özel kalemin üniversiteyi harcamalarına izin verilmemesi gerektiğini savundular. İTÜ gibi saygın bir üniversiteden alınıp Harran Üniversitesinde görevlendirilen Rektör Sabri Çelik’in biran önce üniversiteyi kurtarmak adına hocalarına sahip çıkılmasını gerektiğini savunan vatandaşlar Urfa’nın eğitimini bu şekilde kurtarabiliriz dediler.

Şanlıurfa’nın milletvekillerini, bürokratlarını yetkililerini göreve davet eden Urfa halkı, Urfalı ve Urfa’ya sahip çıkan hocalara sahip çıkılması gerektiğini ve üniversiteye zarar veren kişilerin gönderilmesini istediler.

Dünyanın ilk üniversitesi olan ve köklü bir geçmişi olan Harran Üniversitesinin bu şekilde gündeme gelmesi tepkilere neden olurken istifaların devam edilmesi halinde giderek büyüyeceği görünüyor. Başarılı Rektör Mehmet Sabri Çelik'in bu konuda hassas davranması gerektiği ve istifa eden hocaların tekrardan göreve getirilmesi için çalışması gerektiği Urfalılar tarafından istendi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
hadi be
hadi be - 1 hafta Önce

kendi uydurduğunuz yazıyı urfa halkı diye haber yapmayın. neymiş istifa urfalı rektör yardımcıları geri gelsinmiş miş. gidene güle güle. zaten ünv başına ne geldiyse bu yıllanmış hiçbir kurumsal kültür anlayışı olmayanlardan geldi. umarım yeni atamalar çok daha kaliteli ve liyakatli olur.

tahkik
tahkik - 1 hafta Önce

hangi "urfa halkı" böyle düşünüyormuş sayın editör

vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

buradan sn.cumhuriyet başsavcılarına sesleniyorum hrü de,fetöcülerin kim olduğu tespit edilmeli,

taraflı bir haber
taraflı bir haber - 1 hafta Önce

Urfalılar bunu yemez! Atılanlara(!) sesleniyorum.İstifa edenlere sesleniyorum urfa adına ne yaptınız. Köklü bir üniversite ne halde! Yıllardır ne yaptınız da şimdi ne zorunuza gitmiş ki istifa ettiniz? Bence üniversite yoluna girecek boşa makam işgallerinden kurtularak tabi ki... yepyeni bir yüz şart, yepyeni bir heyecan şart. HARRAN ÜNİVERSİTESİ MARKA OLMALI ARTIK! Umut ediyorum ki bu gelişmeler üniversitemizi hak ettiği değere ulaştırma yolunda doğru adımlardır.

Urfa halkı kim?
Urfa halkı kim? - 1 hafta Önce

Ben bir vatandasim. Kimsenin yaninda degilim. Çünkü işin içini bilmiyorum.
Ağaların sozleri mi yoksa gariban halkın mi sözleri? 2 milyondan mi bahsediyorsunuz. Bu size urfanatik inandı mi? Yapmayın zeka piliniz zayıflamış.

M Doğru
M Doğru - 6 gün Önce

Bilmediğimiz konular hakkında konuşmak yazmak doğru olmaz günahtır

SIRADAKİ HABER