Televizyonda Verilen Subliminal Mesajların Farkında Mıyız?

Şanlıurfa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen Medya ve İnsan Seminerine konuk olan Yazar Murat Zurnacı katılımcılara televizyonda verilen subliminal mesajların etkilerinden bahsetti.

Televizyonda Verilen Subliminal Mesajların Farkında Mıyız?

Şanlıurfa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının desteği ile Şair Nabi Kültür Merkezinde düzenlenen Medya ve İnsan konulu seminer gerçekleşti.  Yazar Murat Zurnacı’nın katıldığı seminerde televizyonda izlediğimiz dizi, film veya programlarda verilen subliminal mesajların etkileri anlatıldı.

Katılımcılara yapılan sunumda, filmlerden kısa kesitler izletilerek içerisinde verilen mesajlara değinen Yazar İşbilen bilinçaltında bizlere olumsuz yaratılan çok fazla etki var dedi.

Seminer hakkında açıklamada bulunan Yazar Murat Zurnacı; ‘’ bu seminerde çocuklarımıza izlettiğimiz çizgi filmlerden, dizilerden tutun bunun detaylı bir şekilde açıklamasını yapıp dinleyicilerimizde anlattık. Şanlıurfa’ya gelmemizdeki bir diğer amaç, proje ise Emine İşbilen’in doğu kadınlarının sorunlarını dile getirdiği kitabın baskısını yapacağız ve sonradan filmini çekmeyi düşünüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ ise yaptığı açıklamasında; ‘’ Murat Zurnacı, kendisi bir yazar ve aynı zamanda mali müşavir. Meslektaşımızın katılımıyla medya ile ilgili bir bilgilendirme yapacağız’’ dedi

Mali Müşavir ve aynı zamanda kitap çıkaracak olan Emine İşbilen ise şu ifadelere yer verdi. ‘’Bizim Murat Bey ile Urfa’da düzenlemek istediğimiz bir seminerdi. Oda Başkanımız Mustafa Karadağ’da sağduyusundan ötürü çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ben doğu kadınlarının sorunlarını dile getiren bir kitap yazdım Ve Murat Bey’den de bununla ilgili destek aldık. Bu kitabı en kısa sürede basıp daha sonra nasip olursa filmini çekeceğiz. İnşallah güzel başlangıçlara vesile olur. Amacımız medya ve insan üzerine, televizyondan izlediğimiz zaman bizim bilmediğimiz subliminal mesajlar var. Aslında bunları izlerken alt yapıda bize çok olumsuz yaratılan etkiler var. Çocuklarımıza izlettiğimiz çizgi filmlerden tutun dizilerden tutun bunun detaylı bir şekilde açıklamasını yapıp dinleyicilerimize aktardık.’’

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER