Tek Başına DSİ’yi Protesto Etti

Suruç ilçesinde bir çiftçi, sulama yüzünden yaşadığı sıkıntıyı dile getirmek için tarlanın başında tek başına durumu protesto etti.

Tek Başına DSİ’yi Protesto Etti

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sulama sorunu bitmek bilmiyor. Her sulama döneminde gündeme gelen ve mağdur olan vatandaşlar dertlerini yetkili kişilere ulaştırmak için farklı yöntemlere başvuruyorlar. Son olarak Suruç Ovası sulama sistemindeki R2 ile R5 hatlarının bazı kısımlarından suyun yetersiz geldiğini söyleyen bir çiftçi tarlanın başında kurduğu masaya astığı pankartlarla durumu protesto etti.

R2 ile R5 sulama hatlarında suyun yetersiz gelmesinden dolayı ürünlerinin kuruduğunu söyleyen çiftçi, DSi yetkililerin yaşanan sorunun yanında bir çözüm üretmeyince mağdur olduklarını ve ekinlerinin kuruduğunu belirten çiftçi, DSİ yetkilileri bir çözüm üretemedi, biz çiftçiler olarak mağduruz, su mağduriyetimizin giderilmesi için tarım bakanımız Ekrem Pakdemirli’ye sesleniyoruz” dedi.

Tarlanın başında kurduğu masa ile DSİ yetkililerini protesto eden çiftçi, yerel yönetimlere de sesini ulaştırmak istedi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başta olmak üzere bütün milletvekillerin bu sorunu gündeme getirip kesin çözüm bulmasını istedi. Çiftçi mağduriyetini, , “Suruç çiftçileri olarak mağduruz”, “Ekinlerimiz kurudu 3 günlük rotasyon istemiyoruz”, Su basınçları zayıf fiskiyeler çalışmıyor” pankartları ile duruma tepki gösterdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER