TED Şanlıurfa Koleji’nde Şiir Dinletisi

TED Şanlıurfa Koleji öğrencilerinin düzenlediği "Ay Şiirle Buluşunca" isimli şiir dinletisi duygu dolu anlara sahne oldu. Okudukları şiirlere ruh katan öğrencilerin performansı izleyicilerden büyük alkış aldı.

TED Şanlıurfa Koleji’nde Şiir Dinletisi

Sanatsal ve kültürel faaliyetlerle nitelikli ve donanımlı nesiller yetiştiren TED Şanlıurfa Koleji, öğrencilerini bu kez şiirle buluşturdu.

Türkçe öğretmenlerinin gözetiminde hazırladıkları "Ay Şiirle Buluşunca" isimli şiir dinletisinde sahne alan 5. sınıf öğrencileri, okudukları şiirlerle izleyenleri adeta büyüledi.

 “Ay Kaç Yaşında” isimli şiir kitabından ezberledikleri şiirleri ruhlarını katarak seslendiren öğrencilerin performansı davetlileri hayran bıraktı.

Büyük alkış alan dinletinin ardından öğrenciler, bir öykü kitabından uyarlanan filmi izledi.

ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, okulda sosyal ve kültürel faaliyetler ile öğrencilerin kendilerini daha fazla geliştirmelerine fırsat verdiklerini söyledi.

Öğrencilerin, bilimin yanı sıra edebiyat ve kültür alanındaki yatkınlıklarını da görmek gerektiğini belirten Şamat, bu amaçla şiir dinletilerinin önemli olduğunu anlattı.

Şamat, öğrencilerin kültür ve sanatla buluşmasını sağlayan bu tür etkinliklerin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER