TBMM Başkanvekili Aydın'a Gerger'de Yoğun İlgi

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, referandum çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TBMM Başkanvekili Aydın'a Gerger'de Yoğun İlgi

Referandum sürecinde Adıyaman dışında 9 ilde referandum çalışmalarına katılan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'da ki çalışmalarını köy, ilçe ve il merkezinde sürdürüyor. Önceki gün Şanlıurfa'da referandum çalışmalarına katılan Ahmet Aydın, Adıyaman'a döner dönmez Gerger ilçesine gitti.

Burada vatandaşlarla bir araya gelen Ahmet Aydın'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçede ki bazı kuma kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden Aydın, esnaflarla sohbet etti.

İlçede görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen ve onlara Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini anlatan Ahmet Aydın, daha sonra Nissibi Köprüsü-Kahta arası yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Ahmet Aydın, 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum un hem millet hem de devlet için çok önemli olduğunu belirterek, Türkiye'nin daha da güçlenmesi ve önünün açılması için referandum dan güçlü bir 'evet' çıkması gerektiğini söyledi.

Referandum gününe kadar girmedik kapı, gezmedik köy ve mezra bırakmayacaklarını kaydeden Aydın, 18 maddelik yeni anayasanın vatandaşa iyi anlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER