Tatlıses, "Ben 17 Yaşında Sünnet Oldum"

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Hızmalı Mahallesi'nde bulunan ve ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in doğduğu mağara olarak bilinen mağara, Haliliye Belediyesinin girişimleri ile müze oluyor. İbrahim Tatlıses doğduğu mağaranın bulunduğu evin önünde duygusal anlar yaşadı.

Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses’in doğduğu yeri Büyükşehir Belediyesi ile Haliliye Belediyesi iş birliği içerisinde restore ederek müzeye dönüştürmeye karar verdi.

İbrahim Tatlıses, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte Haliliye sınırları içersinde yer alan Tatlıses'in doğduğu mağaranın yer aldığı evi ziyaret etti.

Şanlıurfa’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için gönüllü turizm elçiliği yaptığına değinen Tatlıses, “Şanlıurfa Göbeklitepe’de gerekli yatırımlar yapacağız” diye konuştu.

Doğduğu mağaranın önünde ağlayan ve duygusal anlar yaşayan Tatlıses," Burayı müze yapacağız İbrahim Tatlıses'ın doğduğu mağara insanlar gelip görsünler Urfa'ya turist akımı olsun, bir çok kişi tepeden inerken ben mağaradan geldim. Ben 17 yaşında sünnet oldum bunun gizlemenin saklısı yoktur"dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da müzeyle ilgili çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını söyledi.

Müzeyi yaklaşık 1 yıl içerisinde hizmete açmayı planladıklarını belirten Canpolat, müzenin kent merkezindeki Hızmalı Mahallesi'nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER