Taşınması Beklenirken, TUGAY’a Komşu Geliyor

20. Zırhlı Tugay Komutanlığının şehir merkezi dışına çıkarılması Urfa gündemine sık sık gelen konulardan biriydi. Şimdi tam tersi bir gelişme yaşandı.

Taşınması Beklenirken, TUGAY’a Komşu Geliyor

Sırrın'da bulunan Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı'nın Tugay arazisi üzerine inşa edilecek yeni yerleşkeye taşınacak. Kente tepeden bakan bir noktada inşa edilecek İl Jandarma Komutanlığı yerleşkesi toplam 16 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Küçüklü büyüklü 7-8 binadan oluşacak yerleşkede Jandarma Özel Harekat'a (JÖH) ait birimler de yer alacak.

ALTERNATİF YOL PROBLEM OLDU

Proje için seçilen alan Çevik Kuvvet'e alternatif olarak yapılan yol üzerinde yer alıyor.  Bu nedenle yapım işini üstlenecek firma yola denk gelen projeleri en sona bırakacak. Bir başka deyişle; Jandarma yerleşkesi, Karayollarının yürüttüğü Karaköprü (Çevik Kuvvet) Farklı Seviyeli Kavşak Projesi'nin tamamlanmasına endekslendi.. Kavşak projesinin ise 2 yıldan önce tamamlanması zor görünüyor.

İHALE AĞUSTOS'TA

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı yerleşkesi yapım işi ihalesi son anda bir erteleme olmazsa Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Yılsonuna doğru inşaata başlanması bekleniyor.

(Urfahizmet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER