ŞUTSO Enflasyonla Topyekûn Mücadeleyi Başlattı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, yaptığı açıklamada enflasyonla mücadeleyi topyekûn başlattıklarını söyledi.

ŞUTSO Enflasyonla Topyekûn Mücadeleyi Başlattı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 09 Ekim’de Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ’da dâhil oldu. ŞUTSO binasında Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Halil Peltek ve üyeleri bir araya gelerek yaptıkları açıklama ile enflasyonla mücadeleyi topyekûn başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda ilk etap olan yüzde 10 indirim için çağrıda bulunan Peltek, bu uygulamaya bütün esnafların uymasını istedi.

‘Herkese çağrıda bulunduk’

“Bilindiği üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, 09, Ekim 2018 tarihinde Enflasyon Topyekûn Mücadele Programı’nı açıkladı.” Diyen ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, “Bizler de Şanlıurfa İş dünyası temsilcileri olarak 16 Ekim 2018 tarihinde sizlerin aracılığıyla tüm kamuoyunu konuyla ilgili bilgilendirmek Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek çağrısında bulunduk.” dedi.

‘Enflasyonla mücadele iş dünyasının güçlü duruşu ile olur’

“Tüm Şanlıurfalılar da bu programa da sahip çıktı.  Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinden başlatılan İndirim Kampanyası uygulamasını elini taşın altına koyarak destek verdi.  Şanlıurfa İş dünyası, uygulamanın, tüketimin devamı ve fiyatlarda dengelemem acısından önemli olduğunun ve enflasyonla mücadelede başarının, iş dünyamızın kararlı ve güçlü duruşuyla mümkün olduğunun farkındadır.  ŞUTSO olarak 10 bin üyemizle birlikte mücadeleye hazırız.  Firmalarımız yapacakları indirimlerle ülkemizin Enflasyonla topyekûn mücadele hamlesine en yüksek düzeyde katkı sağlayacaktır.” Diye konuştu.  

‘Farklı sektörlerde birçok üyelerimiz şimdiye kadar mücadele programına destek verdi’

“Tüm ŞUTSO üyeleri kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.  Firmamız, ürün ve hizmetlerine yansıtacakları indirimlerle enflasyon karşı mücadeleye destek olurken,  ekonomik dengeye de zemin oluşturacaktır. Farklı sektörlerde birçok üyelerimiz şimdiye kadar mücadele programına destek olmak için herkte geçti. Amacımız tüm üyelerimizin bu sürece sahip çıkmasını sağlamaktır.  Bugün ŞUTSO Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri Ve Komite Başkanları burada Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programına ŞUTSO camiası olarak en büyük desteği vermek üzere toplandık. Önce biz yapacağız, sonra direk ve dirsek temasta olduğumuz işverenlerimizden ve üyelerimizden destek talep edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 11 ay Önce

Haydi hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER