Suruç’a Yeni Modern Nar Heykeli Dikildi

Suruç Belediyesi tarafından şehir merkezinde bulunan kavşağa yeni modern Nar Heykeli dikildi.

Suruç’a Yeni Modern Nar Heykeli Dikildi

Suruç Ovası’nın en meşhur ürünü olan nar, Suruç Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehrin merkezindeki kavşağa yerleştirilen yeni modern nar heykeli oldukça dikkat çekiyor. Mermer bir platformun üzerine konulan, heykel, dostluğun ve cömertliğin simgesi olarak, bir el içinde nar olarak tasvir edilerek şehrin görüntüsü ve geçmişine yönelik ayrı bir anlam kazandırıyor.

Vatandaşlar şehir merkezini, Suruç Ovasının simgeleyen anıt heykelin dikilmesinden oldukça mutlu görünüyor. Suruç Ovasında, Nar yetiştiriciliği, başlı başına bir kültür olarak ortaya çıkarken, binlerce yıldan beri devam eden nar yetiştiriciliği, kendine has nar çeşitlerini de ortaya çıkarmıştır.

Suruç Belediye Başkanı Açıkgöz şu ifadelere yer verdi;

''Suruç Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz ilçede altyapı yüzme altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra modern bir hale dönüştürmek için çalışmalara aralıksız olarak devam ediyoruz yıllar önce dikilen ve tamamen betonarme olanlar Anıtı'nı daha güzel bir şekilde ışıklandırması kuzey doğu batı kuzey güney güneyden görülmek üzere son sistem modern bir Nar heykeli yerleştirdik ilçede Prestij Cadde  tüm caddelerimizde ışıklandırmanın yanı sıra çarşılarımızda modern cephe giydirme ve sanat Sokağı'nı önümüzdeki günlerde halkımızın hizmetine koyacağız''.dedi

Öte yandan vatandaşlar Suruç belediye başkanı Tarık Açıkgöz ün çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek başkan Açıkgöz'e ve Suruç Belediyesi tüm çalışanlarına teşekkür etti.

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suruç fm dinleyicisi
Suruç fm dinleyicisi - 3 ay Önce

Sn başkanımızdan aynı özenli çalışmayı suruç-ziyaret arasındaki yolun yapımında da göstermesini bekliyoruz. Belediye ye ait yolun durumu içler acısı

SIRADAKİ HABER