Suriyeli Muhtaç Ailelere Kızılay Kart Dağıtıldı

Suriyeli vatandaşlar için Avrupa İnsani Yardım Fonu (ECHO), Dünya Gıda Programı (WFP) ve Türk Kızılay’ı iş birliğince başlatılan "sosyal uyum yardımı" programı kapsamında Kızılay Kart dağıtımına başlandı.

Suriyeli Muhtaç Ailelere Kızılay Kart Dağıtıldı

Suriyeli vatandaşlar için Avrupa İnsani Yardım Fonu (ECHO), Dünya Gıda Programı (WFP) ve Türk Kızılay'ı iş birliğince başlatılan "sosyal uyum yardımı" programı kapsamında Kızılay Kart dağıtımına başlandı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde komisyona başvuran 550 Suriyeli ihtiyaç sahibi ailenin kartları Kızılay görevlilerince, Siverek Belediyesi Yaşam ve Kültür Evi'nde dağıtıldı. Kamp dışında yaşayan Suriyelilere yönelik sosyal uyum yardımında aylık 100 liralık destek sağlanacağı öğrenildi.

Ailesiyle dağıtılan kartları almak için bekleyen Muhammed Tober adlı Suriyeli çocuk, "Kartların dağıtımı için bekliyoruz. Ağabeyimin 5 çocuğu var, çalışıyor ama parası yetmiyor. Elektrik parası, ev kirası yetmiyor. 5 tane kız çocuğu var, kirası 400 lira, ben de okula gidip geliyorum, okuldan sonra da çalışıyorum. Şu an olandan daha fazla verirlerse teşekkür ederiz" dedi.

Özürlü 3 çocuğunun olduğunu belirten Cemal Halil, ne kadar yardım alacaklarını bilmediğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER