Suikast Timinin Yargılanması Başladı

Şanlıurfa Ak parti Milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız’a yönelik  PKK/KCK/YPG terör örgütü tarafından planlanan ve suikast girişiminde olan teröristler.Bilindiği  üzere. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri,ortaklaşa düzenledikleri operasyonda, Suruç ilçesine bağlı kırsal Payamlı Mahallesi yakalanmışlardı.

Suikast Timinin Yargılanması Başladı

PKK/KCK/YPG terör örgütü mensupları dün Şanlıurfa Adliyesi.Ceza mahkemesinde görülen duruşmaya basın mensupları alınmadı.Edinilen bilgiye göre göz altına alınan 13. Kişiden 6. Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak.Ceza evine gönderildiler..Kan donduran itiraflar. PKK/KCK/YPG bağlı teröristler Ceza Mahkemesindeki duruşmada bir çok itirafta bulundular.Özellikle Ak parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız ve ailesine yönelik suikast girişimi ile ilgili itirafları dikkat çekiciydi.PKK/KCK/YPG terör bağlı teröristler Ceza Mahkemesindeki itirafları.Biz yaklaşık 1. Aydır Şanlıurfa Ak parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve ailesini takip ettiklerini ve toplu olarak hepsini infaz etmek istediklerini ve minvalde emir aldıklarını söyleyen teröristler.3. Yıl önce esrarengiz bir şekilde.Suruç İlçesine bağlı Dinlence köyünün  ortasında
öldürülen Cemal Kurt.Cinayetinin de kendileri tarafından işlendiğini de itiraf ettiler.bu infazında yine kendilerine PKK/KCK/YPG terör örgütü tarafından emir verildiğini anlatan teröristler.Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve ailesini öldürmek için aylardır dağda eğitim aldıklarını belirten.PKK/KCK/YPG terör bağlı teröristler. Ceza Mahkemesindeki sorgularının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Kaynak:Urfanatik Özel Haber

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER