Su Kesintisi Vatandaşı Çileden Çıkardı! Yetkililer Sessiz

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesine bağlı Doğukent Mahallesinde 2 gündür su kesintisinin yaşanması vatandaşı mağdur ederken bu sorunun mahallede de sık sık yaşandığı belirtildi.

Su Kesintisi Vatandaşı Çileden Çıkardı! Yetkililer Sessiz

Şanlıurfa’nın merkeze bağlı en gelişmiş ilçelerinden olan Karaköprü’de vatandaş su mağduriyeti yaşıyor. İlçenin Doğukent Mahallesinde 2 günden bu yana sular akmazken vatandaş perişan oldu.

Mahallede yaşayan aboneler zaman zaman aynı sorunu yaşadıklarını belirtirken uzun süreli olmasına tepki gösterdiler.

Su kesintisinin yaşandığı mahallede oturan vatandaşlar yetkilileri arayıp sorunun ne olduğunu anlamak isteseler de kimseye ulaşmadılar. Yetkililerin telefonlara bakmadığını iddiaya eden vatandaşlar muhatap alabilecekleri kimseyi bulamadılar. Marketlerden aldıkları hazır sular ile su ihtiyacını gideren vatandaş 5 Lt'lik suları evlerine taşıdılar.

2 gündür kesinti dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını söyleyen aboneler yetkililere çözüm çağrısı yaparak "artık kesintiler son bulsun" diyerek tepki gösterdiler.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
tmm
tmm - 1 hafta Önce

bence karaköprü dahil urfanın diğer bölgelerine de su vermemek lazım. su faturaları almış başını gidiyor. dedaş gibi yapacan ödemeyenin suyunu 2 gün sonra kesecen bak nasıl oluyor. örneğin benim oturduğum binada su fatırasını sadece kiracılar ödüyor. faturalar gelince eski borçlara bakıyom 3 bin tl borcu olanlar var. önce hakkaniyetli olup kullandığınız şeyin parasını verin sonra şikayet edin. ha herkes aynı değil zamanında ödeyenlere lafım yok ama urfada su borçları tavan yapmış. inanmayanlar belediyeden sorabilir. veya binanın panosuna bırakılan su faturalarına bakabilirsiniz

karaköprü narlıkuyu mah
karaköprü narlıkuyu mah - 1 hafta Önce

senelerdir söylüyoruz en yukarıya su çıksın diye veriyorlar basıncı sonra aşağıkaki borular basınca dayamıyor ve patlıyor hep aynı arıza kardeşim sen yukarıya su deposu yapacaksın tepedeki konuklar o depodan su vereceksin haa belki biliyorsunuz işinize gelmiyor diye yapmıyorsunuz şuski veya belediye

SIRADAKİ HABER