Stadın Çimi Hakan Keşküş İle Hayat Buldu

Şanlıurfa 11 Nisan Stad zeminin eski halinden eser yok. Ligin ilk haftasında oynanan Şanlıurfaspor-Fethiyespor maçında zemin göz doldururken, stadın zemini izleyicilerden tam not aldı.

Stadın Çimi Hakan Keşküş İle Hayat Buldu

11 Nisan Stadı’nın zemini yarı çöl ikliminde bulunan Şanlıurfa gibi sıcak bir şehirde olmasına rağmen ve yaz aylarının da çok sıcak geride bırakmamıza rağmen ligin ilk haftasında kendi evinde ağırladığı Fehiyespor maçı ile stadın zemini taraftar ve futbolseverlerden tam not aldı. 4-5 yıldır her futbol sezonun başında sürekli gündemden düşmeyen ve eleştirilerin hedefi haline gelen stad için bu yıl yapılan bakım ile şuanda Türkiye’nin birçok ilinde bulunan Süper Lig ekiplerinin bile statlarını geride bırakarak en iyi çimlerden birine sahip oldu. Mükemmel zemini ile tam not alan çimlerin bu hale gelmesinden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü çalışanları ve İl Müdürü Hakan Keşküş’ün büyük emekleri bulunuyor.

Konu ile ilgili 2014 yılında idari soruşturma başlatılmıştı

Stad faaliyete geçtiği yıllarda Türkiye’nin en iyi ve son teknolojik stadlarından bir tanesiydi. Ama ekilen çim yüzünden dolayı stad sürekli gündeme geliyor. Bir türlü çözümün bulunmadığı stad zeminine 2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı, tarafından soruşturmaya tabi tutuldu. Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, stad çiminin incelenmesi ve sorunun bulunması için soruşturma başlatmış ama başlatılan soruşturma birkaç yılda olsa çözüme neden olamadı.

‘Hakan Keşküş olaya el atmıştı’

2015 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirilen Hakan Keşküş ile birlikte 11 Nisan Stadının çimleri rayına girmeye başladı. Sahada yaptığı başarılı işlerle adından söz ettiren Hakan Keşküş, Stadın da çimlerine el atarak, yaptığı çalışmalar ve gayretler sonucunda bu yıl sürekli sorun olan çim sorununu çözdü.

Çimler Taraftarları ve futbolcuları yemyeşil ağırlıyor

Gece gündüz demeden Şanlıurfa’nın sporuna hizmet vermek için çabalayarak vatandaşların takdirini kazanan Hakan Keşküş yaptığı başarılı çalışmalar sonrasında 11 Nisan mükemmel zeminiyle tam not alarak örnek olmaya devam ediyor. Türkiye’nin örnek çimleri arasına giren 11 Nisan Stadyumu çimleri bu yıl güzel bir futbol izlenmesini sağlayacak. Bu yıl yaz aylarının aşırı sıcak geçmesine rağmen dört dörtlük bakılan çimlerin hiçbir yerinde sararlık görülmediği gibi çim yemyeşil bir şekilde taraftarı ve futbolcuları karşılıyor.

Hakan Keşküş’ün Çabası sonuç verdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından hakkında inceleme – soruşturma başlatılan çimdeki sorunu bulup kalıcı bir çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden yetkili kişileri getirip stadın çimlerini inceleten Hakan Keşküş tüm bu mücadelesinin meyvesini ligin başladığı ve ilk haftasında Fethiyespor ile karşılaşan Şanlıurfaspor maçında aldı. Taraftarlar, futbolcular ve yönetim dâhil çimlerden oldukça memnun olması ile birlikte stad tam anlamı ile maç izlenebilecek duruma gelmiş. Şanlıurfa Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Hakan Keşküş’ün Urfa’nın sıcağında cimlerin yanmaması için yoğun mesai ve uğraşlar harcayarak başarılı çalışmalar ile bu günlere gelen ve Şanlıurfaspor’umuzun maçlarını oynadığı 11 Nisan Stadyumun zemini taraflı, tarafsız tüm spor kamuoyunun takdirini aldı.

Geçtiğimiz Yıl Çimlerin Üstü Filelerle Örtüldü

2012 yılında beridir sürekli stadın zemininden dolayı yerel ve ulusal basında birçok haber yapıldı. Özellikle çimin kuruması için getirilen ve yaz aylarında çimleri güneşten korumak için kurulan fileler Türkiye'de ki bütün statlara örnek olunmuş ve ulusa yerel birçok basında takdirle karşılandı. Kurulan filelerle geçen yıl güneşte yanmaktan korunan çimlere bu yıl yapılan çalışmalarda eklenince tam anlamı ile mükemmel bir stad zemini ortaya çıktı.

Şanlıurfaspor kimseye muhtaç değil

Bilindiği üzere geçen yıllarda Şanlıurfaspor stadın zeminin kötü olması ve oynanmayacak durumda olduğundan dolayı TFF’ye başvuruda bulunarak, ev sahipliğindeki maçlarını Mardin 21 Kasım stadında oynamaya başladı. O dönemlerde taraftarından yoksun maçlar oynayan Şanlıurfaspor büyük sıkıntılar çekti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş’ün gayreti ile yeniden hayat bulan ve düzenli bir şekilde bakımı yapılan çimlerle Şanlıurfaspor göçebe hayatı yaşamaktan kurtulmuş oldu.

Geçen hafta Şanlıurfaspor’un ilk hafta karşılaşmasına ev sahipliği yapan 11 Nisan Stadyumu zemini karşılaşmayı izlemeye gelen tüm taraftarların beğenisini kazandı. Şanlıurfa spor kamuoyu ve vatandaşlar, Geçmiş yıllarda bunun örneklerini çok görüyorduk. Sıcaktan dolayı çimlerin yandığını ama sıcak geçen yaz ayına rağmen zemin çok düzgün iyi bir çalışma yapılmış Hakan Keşküş beye ve ekibine yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Dediler.

HABER: MEHMET DEMİR

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER