Sosyal Medya Savaş Alanı Gibi

Akçakale Akil Gençler Platformu İlçe Başkanı Hüseyin Elçi, yerel seçimlerde dolayı verilen sosyal medya savaşı için herkese uyarılarda bulunarak, sosyal medya alanı savaş alanı gibi herkes dikkat etsin dedi.

Sosyal Medya Savaş Alanı Gibi

Günümüzde sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlarda çıkan sorunlar ve insanların birbirleriyle yarışması her geçen gün kötü bir hal almaya başladı. Özellikle 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Şanlıurfa’da büyükşehir ve ilçe adayları için yapılan siyasi paylaşımlar ortalığı alak bullak ederken, bu paylaşımlarda dolayı birçok kişi birbirlerini hedef alıyor.

Konuyla ilgili herkesi sağduyuya davet eden Akçakale Akil Gençler Platformu İlçe Başkanı Hüseyin Elçi, sosyal medya üzerinde verilen savaşa değinerek, “böyle yapmayalım böyle yaparsak sadece birbirimizin gönlünü kırmaktan başka bir şey yapamayız” diyerek herkese uyarılarda bulundu.

Sosyal medyanın hiçbir zaferliği ve getirisi yok bu hayatta

Çok değerli büyüklerim, kardeşlerim sizlerde bildiğiniz gibi seçim arifesine doğru ilerliyoruz.” Diyen Hüseyin Elçi, “Özellikle son bir kaç gündür sosyal medya resmen savaş alanına dönmüş durumda bunu yapmamalıyız. Böyle yaparsak sadece birbirimizin gönlünü kırmaktan başka bir şey değildir hiç bir getirisi veya zaferliği yoktur. Elbette herkesin desteklediği bir akrabası veya desteklediği, sevdiği bir aday vardır ama böyle atışmalarla sataşmalarla bir yere varılmaz bilakis desteklediğiniz adayı zedeler. Her gönülde bir aslan yatar misali desteklediğiniz adaya hassas bir şekilde yaklaşarak katkınızı sağlayabilirsiniz. Ama sosyal medyada meydan okumak ona buna sataşmak onu bunu kıskandırmaya çalışırsak karşı taraf daha hırslanır daha azimlenir ve kaybeden yine biz gençler oluruz. Seçimler biter günler su gibi akar gider ama merhabamıza kardeşliğimize zeval getirmeyelim. Memleket hepimizin memleketi ebedi kardeşlik çerçevesinde kalmamız dileklerimle herkese başarılı bir yarış olmasını yüce Allahtan temenni ediyorum.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Celat
Celat - 6 ay Önce

Ben.bu.ölkenin.başında.olsaydım.cocuklara.cinsel.dacizde.bulunanı.suç.işliyenlri.boşuna.garibani.ezeni.paraya.gövenip.her.sey.yapani.baltayla.doğrardım

SIRADAKİ HABER