Soğuk Aylarda Balığa Rağbet

Her geçen gün et fiyatlarının tırmanması ve soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte balığa olan rağbeti artıyor.

Soğuk Aylarda Balığa Rağbet

Şanlıurfa’da et fiyatlarında cebi yanan vatandaş gözünü balığa çeviriyor. Balığın salgın hastalıklara karşı vücutta bir direnç oluşturması nedeniyle yoğun talep gördüğünü ifade balıkçılar özellikle soğuk kış aylarında vatandaşların balığa yöneldiğini söylüyor.

“Urfa halkı balığı seviyor”

Balık fiyatlarının 10 ile 30 TL arasında değiştiğini ifade Topçu Meydanında ki bir balıkçı esnafı, “Ben burada ilk tezgâh kurduğum zamanlarda Urfa halkı balığa pek fazla yanaşmıyordu. Ama Şu anda Urfa halkı balığı seviyor ve balığın faydalı olduğunu bildikleri için balığı tüketiyor. Balık satışlarından oldukça memnunuz. Her çeşit balıklarımız var, özellikle deniz balığını tezgâhımızda bulunduruyoruz. Çünkü deniz balığında ki omega ve vitamin hiçbir balıkta yoktur. Halkımız gelsin taze taze balığını alsın, huzurlu bir şekilde yiyip mutlu olsun” dedi.

Balık fiyatlarının geçen seneye oranla değişmediğini ve vatandaşlara balığı temizleyip sunduklarını belirten balıkçı esnafı, “İsteyen vatandaşlara balığı temizleyip hazır hale getiriyoruz. Böylece vatandaşlar da memnun kalıyor” şeklinde konuştu.

Ayrıca uzmanlar balık yemenin faydalarını şu şekilde sayıyor;

*Bağışıklık sistemini koruyor

*Omega3 deposu

*Zeka gelişimine fayda sağlıyor

*Kalp sağlığını koruyor

*Kemikleri güçlendiriyor

*Hücreleri onarıyor

*Depresyondan koruyor

*Diyabet riskini azaltıyor

*Alzheimer riskini düşürüyor

*Eklem ağrılarına faydalıdır

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER