Siverek’teki Arazi Katliamında Tutuklu Sayısı 7’ye Yükseldi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği arazi katliamıyla ilgili soruşturmada tutuklu sayısı 7'ye yükseldi.

Siverek’teki Arazi Katliamında Tutuklu Sayısı 7’ye Yükseldi

Siverek'e bağlı kırsal Çeltik Mahallesi'nde 15 Haziran günü arazi anlaşmazlığı yüzünden İzol aşireti mensupları arasında çıkan silahlı kavgada Hakkı, Zozan, Meral ve Musa Serhat İzol ile yaralıları hastaneye götüren otomobilin çarptığı Rıdvan Buluş ve Serdar Delen'in hayatını kaybetti. Olayda 5 kişi de yaralandı. Olayın ardından gözaltına Bülent, Cihan, Cemal, Ferman, Mehmet ve Yusuf Rojhat İzol çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olay günü kaçtığı belirlenen eski Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol'un oğlu Bozan İzol, jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. İlçe Jandarma Karakolu'ndaki işlemlerinin ardından Siverek Adliyesi'nde sevk edilen Bozan İzol, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Böylece olayla ilgili tutuklu sayısı 7'ye yükseldi.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa Siverek'te geçen hafta, aralarında husumet bulunan İzol aşiretinden iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi ölmüş, 5 kişi de yaralanmıştı. Yaralıların yakınları tarafından hastaneye sevki sırasında meydana gelen trafik kazasında ise 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Arazi katliamı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında daha önce Cihan İzol, Yusuf Rojhat İzol, Mehmet Metin İzol, Bülent ve Serhat Ferman İzol tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
hak
hak - 3 ay Önce

Adalet yerini bulsun.kalan yetimler yazık oldu.urfada güçlü güçlüye yada aşiretler kolay kolay birbirine karışmaz.
önce bakıyor hangi aşiret izolmu bucakmı beskimi karakeçimi bu büyük aşiretten değilse hareket ediyor.bunlar ise fren yapıyor.

SIRADAKİ HABER