Siverek’te Tehlike! Eski Evler Yıkılıyor

Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde Siverek kentinin, en önemli sorunlardan birinin kentsel dönüşüm olduğu gerçeği yıkılan son evlerle kendisini gösterdi.

Siverek’te Tehlike! Eski Evler Yıkılıyor

İlçenin özelikle eski mahallerinden Hasançelebi, Hayriye, Hamidiye, Camikebir mahallerinde bulunan eski yapı toprak çatılı ve karataştan yapılan evlerin bazıları kaderine terk edilmiş bazılarıysa yağışlardan dolayı avlu duvarları caddelere doğru yıkılıyor.

Son olarak ilçenin Hayriye Mahallesi birinci sokakta bulunan eski bir evin avlu duvarı çöktü, şans eseri o anda sokakta çocukların bulunmaması yolda geçenin olmaması olası bir faciayı önledi.

Siverekli vatandaşlar seçilecek belediye başkanından kentsel dönüşüm projelerinin ilk uygulanan proje olması yönünden söz vermelerini beklediklerini belirterek şunları kaydetti ”Eski mahallerimizin hepsinde kentsel dönüşüm ihtiyacı bulunuyor, kentsel dönüşüm aynı zamanda tarım arazilerinin imara açılmasını da önleyecek, seçilecek belediye başkanını ilk işi kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirmek olmasını talep ediyoruz”  dediler

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
EROL
EROL - 7 ay Önce

Ne yazık ki beledileri sürekli aramamıza rağmen hiç ilgilenmediler yolu açmak için. Mahalleli sahibinin ilce dışında olduğundan rica ile kendi imkanları ile yol açtırdılar.
Bide yardım isterler.

SIRADAKİ HABER