Siverek’te Sokakta Çalışan Çocuklar

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden biri olan yoğun çocuk nüfusuna sahip Siverek ilçesinde sokakta mendil, çakmak, satan çocuklar tepkilere neden oluyor.

Siverek’te Sokakta Çalışan Çocuklar

İlçenin en işlek caddelerinden bir olan Hürriyet caddesinde gece geç saatlere kadar soğuk havada bekleyen bazı çocukların ailelerinin çalışmaya ve dilendirilmeye zorlandığı belirtildi.

Gecenin geç saatlerinde bir bankanın bankamatik makinesinin önünde soğuk havaya aldırmadan beleyen çocuğun ifadesine göre “ Babasının 20 TL kazanmadan eve gelme” dediği öğrenildi.

Siverekli vatandaşlar çocukların soğuk kış gecelerinde gece yarılarına kadar sokakta çalışması veya dilendirilmesine tepki göstererek şunları kaydettiler” Yasal olarak çocukların sokakta çalıştırılması yasak olmasına rağmen zabıta veya sosyal hizmetler tarafından denetlim yapılmıyor, bu çocukların ailelerine karşı yasal işlem yapılsa en azından çocukların geceleri sokakta bulunmasının önüne geçilir. Yazık günah bu çocuklara aileleri tarafından sokaklara sürülen bu çocukları ailelerinden almak gerekir. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” açıklamalarında bulundular

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER