Siverek’te” Düğünlerde Silaha Hayır” Kampanyasına Destek

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2 Şubat 2017 tarihinde o dönemde son üç ayda iki kişinin düğün sırasında "maganda" kurşunu ile hayatını kaybetmesiyle  "Düğünlerde silaha hayır" sloganıyla başlattıkları kampanya bu günler büyük ilgi görüyor. Başlatılan kampanyayla birçok yerde olduğu gibi Siverek ilçesinde de yoğun ilgi ve destek gördü.

Siverek’te” Düğünlerde Silaha Hayır” Kampanyasına Destek

İlçede vatandaşlar sosyal medyada da başlatılan bu kampanyayla ilgili gerek slogan gerekse fotoğraf paylaşarak ve düğünlere silahsız giderek kampanyaya destek veriyorlar.

 Siverek’te Bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Ve Esnaf Odalarından Kampanyaya Tam Destek

Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek madeni eşyalar esnaf ve sanatkârlar odası Başkanı Hacı İnan, Siverek Gıda maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı, Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Fahri Başkanı Koçali Aymaz yaptıkları ortak açıklamada, Siverek’te sadece düğünlerde değil rast gele silah sıkılmasına karşıyız, Siverek ilçesinde başlatılan ve destek sağlanan bu kampanyayı desteklediğimiz gibi, kampanyanın tüm kitlelere yayılması için çeşitli çalışmalar yapacağız” açıklamasında bulundular.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER