Siverekli Şair Ve Yazar Sezai Akçalı Okurlarıyla Buluştu

Siverek kenti yıllardan beridir yetiştirdiği, şair, yazar sanatçılarla Şanlıurfa’nın kültürlü ve farklı bir ilçesi olarak tarihte hep yerini almıştır. Sanatçılar Şıwan Perwer, Güler Işık, Şair Ahmet Arif, Necati Siyahhan, yazarlar, Kemal Siyahhan, Rıfat Mertoğlu, Mustafa Sancar ve daha birçok sanatçı ve şairin yetiştirdiği Siverek’in genç şairler ve yazarların kuşağın temsilcilerinden biride Şair ve yazar Sezai Akçalı oldu.

Siverekli Şair Ve Yazar Sezai Akçalı Okurlarıyla Buluştu

Akçalı, lise yıllarından beri şiir yazıyor, İlk şiir kitabı “Mutsuzluk Kronik vaka 2.şiir kitabı, Bulutlara Merdiven, yazar Son 3 yıldır roman yazıyor yazarın İlk Romanı  “Göz Bakır” okurlardan tam not aldı.

 Yaz arın ikinci Baskıları geçen hafta gerçekleşen Romanı” Göz Bakır “ ile “Şiir Kitabı” Bulutlara Merdiven” için Urfa City Avm'de düzenlen imza günüde okurları yazara büyük bir ilgi gösterip kitaplarını imzalattılar.

 İmza günde okurlarıyla bir arada olmanın verdiği mutluluğu en son perdesine kadar yüreğinde yaşadığını, katılım gösteren herkese teşekkür ettiğini belirten Şair ve Yazar Akçalı, şunları kaydetti” Kitaplar geleceğimize açılan kapılardır, Nice Büyük üstada bu kapıları ardına kadar açmıştır bizler için. Bende naçizane yolun başında olan bir yazar adayı olarak kitaplarımda İnsanlığı, aşkı, çocuklarımızı, kadınlarımızı anlatmaya gayret ettim. Özellikle son yıllarda gerek ülkemizde gerekse komşu ülkelerimizde büyük trajedilere şahit olduk. Özellikle Irak ve Suriye'de bölgenin kaynaklarına göz diken güçler tarafından ayrımsız katledildi insanlar. Petrol varillerine sığdırıldı mazlum hayatlar. Gözü doymak bilmeyen bu güçler yaktı yıktı ortalığı biraz daha güç uğruna. Savaşlar her zaman acı katar insanların suyuna ve bu savaşlarda en çok zarar gören mazlum halk olur. Komşu ülkelerimizde bunlar yaşanırken, bizim ülkemizde de son yıllarda hortlayan kadın ve çocuk ölümlerine çokça şahit olmaya başladık. Ata Erkil bir toplumda yaşadığımız için maalesef erkek hegemonyası kadın şiddetini hat safhaya çıkarttı. Tacizler, tecavüzler yaş sınırı dinlemeden devam etti. Bu tür olaylara şahit oldukça yüreğimin yazmaması mümkün olmadı. Şiirlerimde sıkça değindim bu konulara kendimce. Gönül ister ki her kes odaklanabilsin bu kanayan yaraya, odaklansın ki bu tür acılara şahit olmasın gözlerimiz. İlk romanım olan Göz Bakır'da Amerika' 2003 yılında Irak'a girmesi ile oradaki yaşattığı zulümleri işlemeye çalıştım. Irak, Amerika ve Türkiye üçgeninde geçen Dram konulu romanımı siz değerli okuyucuların yorumuna sundum. Göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER