Siverekli Öğrencilerden Afrika’ya Kardeşlik Eli

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Ahmed Arif ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin yardımlarıyla Afrika’da susuzluk çeken bir bölgede su kuyusu açtılar. 

Siverekli Öğrencilerden Afrika’ya Kardeşlik Eli

Okul idaresi ve öğrencilerin yanı sıra okul bünyesinde düzenlenen kermesler ile elde edilen gelirlerin tamamını su kuyu açmaya harcadıklarını belirten okul müdürü Celal Koç; “ Müdür yardımcımızın önerisi ile böyle bir işe giriştik ve su kuyusu açmaya karar verdik, okul bünyesinde başlattığımız kampanya sayesinde kısa sürede bir insanı yardım kuruluşu aracılığı ile Nijer’de su kuyusunu açtırmayı başardık. Açılan kuyuya ortalama 18 bin lira harcama yapıldı” dedi. Kampanyaya destek veren ve yardımda bulunan okul öğrencileri Nijer’de  su kuyusunun açıldığına sevindiklerini belirttiler.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
40 HARAMİLER
40 HARAMİLER - 7 ay Önce

DSİ DE VURGUN BİTMEZ...SULAMA KANALI ŞEFİ HAMDİ ÖZ ÜN YAKIN ARKADAŞI ŞEF FARUK İYİ BİLİR LA BU DSİ LERDEN NE VURGUNLAR YAPILDI NE KUYULAR SATILDI ÇOĞUNLUĞU ERRI MERRI LERDEN OLUŞAN GRUBA VE TÜM DETAYLARA EMEKLİ OLUP DA ŞU AN URFA STADINDA BİLMEM NE GÖREVİNDE OLAN OLAN ESKİ ŞEF FARUK İYİ BİLİR....

SIRADAKİ HABER