Siverekli Kadınlar Kadın Şiddetine Skeçle Dikkat Çektiler 

 Şanlıurfa’nın Siverek ilçe Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde başta okuma yazma ve diğer kurslara devam eden bir gurup kadın son günlerde Türkiye’de kadına yönelik artan şiddet ve cinayetlere dikkat çekmek amacıyla kendi hazırladıkları skeçle dikkat çektiler.

Siverekli Kadınlar Kadın Şiddetine Skeçle Dikkat Çektiler 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçe Belediyesi, kadın ve aile Hizmetleri müdürlüğü bünyesinde başta okuma yazma ve diğer kurslara devam eden bir gurup kadın son günlerde Türkiye’de yaşanan kadına yönelik şiddet ve cinayetlere dikkat çekmek amacıyla kendi hazırladıkları skeçle tepki gösterdiler.

Kursiyer kadınlar yaptıkları çağırılarla kadınlara yönelik artan şiddete bir son verilmesini talep ederek eski eşi tarafından çocuğunun gözleri önünde vahşice öldürülen Emine Bulut’un son sözlerini” Ölmek istemiyorum”  bir bez pankarta yazarak tepkilerini dile getirdiler.

''Emine Bulut eski eşi tarafından öldürülmüştü''

Kırıkkale’de Eski eşi tarafından 18 Ağustos Pazar günü Menderes Caddesi'ndeki bir lokantada eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklamıştı. Emine Bulut, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış, kaçan F.V. ise Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince yakalanmıştı.

 Yaşanan vahşi cinayet günlerdir Türkiye gündeminde şiddetle nefretle kınanıyor.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER