Siverekli Hacılar Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Siverek İlçe Müftülüğünün organizasyonuyla Siverek’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları dualarla uğurlandı.

Siverekli Hacılar Dualarla Uğurlandı

Kafilenin hareketi öncesinde Siverek İlçe Müftülüğünün organizasyonuyla şehirlerarası Terminali'nde bir program düzenlendi.

    Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Müftü vekili Muhammed ALPHAN, Hacca gitmeyi, o mübarek beldeleri görmeyi büyük bir hasretle bekleyen hacı adaylarını tebrik ederek, “Cenab-ı Hak, onları sağlık ve afiyet içinde bu ibadeti usulüne uygun olarak yapmaya muvaffak kılsın" ifadelerini kullandı.

   Müftülük yetkililerince, hacı adaylarına, hac ibadetiyle ilgili seminerlerde bilgiler verildiğine işaret eden ALPHAN, şöyle devam etti:

“Bundan sonrada hocalarımız, kafile başkanlarımız ve grup görevlilerimiz, Mekke ve Medine’de görevlendirilen irşat ekibinde yer alan hocalarımız yeri geldikçe sizi bilgilendirecekler. Sizlerden istirhamım, sizlerin daha iyi ibadet edebilmeniz için rehber olarak görevlendirilen önce kafile başkanlarınıza ve din görevlisi arkadaşlarımıza uymanız. Onların sizden yapmanızı istediği şeyler, muhakkak suretle sizin daha iyi bir hac yapmanız, sağlıklı ve güvenli olarak bu ibadeti tamamlayıp ülkemize, eşinize, dostunuza çoluk çocuğunuza kavuşmanız içindir”

 Peygamber Efendimizin “Mebrur olan bir haccın karşılığı sadece ve sadece cennettir” buyurduğunu hatırlatan ALPHAN, sözlerini şöyle tamamladı:

“Peygamber Efendimizin müjdesine nail olarak ailelerinize çocuklarınıza eş ve dostunuza dönmenize Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Programın sonunda İlçe Müftü Vekili Muhammed ALPHAN, hacı adayları için dua etti.

Hacı adayları, daha sonra Şanlıurfa Havalimanına doğru hareket etti.

Siverek’ten 134 hacı adayı 3.kafile olarak bugün (20.07.2018) kutsal topraklara gidip 01.09.2018 tarihinde dönecekler.

Programa, İlçe Müftü Vekili Muhammed ALPHAN Müftülükten yetkililer ve çok sayıda hacı adayı ile yakını katıldı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER