Siverekli Engelliler İçin Oturma Eylemi!

Siverek’i İl Yapma Ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Koçali Aymaz, Siverek’te işitme engelliler adına okul açılması için oturma eylemi ve basın açıklaması yapacak.

Siverekli Engelliler İçin Oturma Eylemi!

Yıllardır Siverek Kentinin il olup kalkınması için mücadele veren bu uğurda dernek kurup, vaadini yerine getirmeyen siyasetçileri mahkemeye veren Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği Onursal başkanı  Koçali Aymaz  bu kez işitme engelli çocukların okullaşması için mücadele veriyor.

Uzun bir zamandan beri işitme engelliler okulunun açılması için çaba harcayan Cumhurbaşkanlığına, valiliğe il milli eğitim müdürlüğüne verdiği dilekçelerden olumlu cevap almayan Aymaz işitme engelli çocuklar için okul açılması için Pazar günü oturma eylemi yapacak.

Aymaz, 10 Kasım Pazar günü, ilçenin Cudipaşa caddesi üzerinde  bulunan  Lami Odabaşı  parkında  başlatacağı oturma eylemi öncesi  yazılı basın açıklamasını yapacağının, Siverek’te işitme engelliler  okulu yapılana kadar her Pazar  aynı yer ve saate  oturma eylemine devam edeceğini belirtti.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER