Siverekli Doktor İftarda Engellilerle Bir Araya Geldi

Siverekli Doktor Yonca Ayas iftar yemeğinde engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Ayas iftar yemeğinin ardından Ayas Engelliler Derneğinin gönüllü üye defterine kayıt yaptırdı.

Siverekli Doktor İftarda Engellilerle Bir Araya Geldi

Yıllarca Şanlıurfa’nın dışında yaşayan, memleketinde, kendi insanlarına hizmet yapabilmek için gönüllü olarak Şanlıurfa Balıklı göl devlet hastanesinde doktorluk yapan Yonca Ayas Şanlıurfa’ya geldikten sonra halkla bütünleşmek, halkın sağlık sorunlarının yanı sıra sosyal sorunlarıyla da ilgilenmeye başladı.

Doktor Yonca Ayas, Dünya engelliler haftası dolayısıyla, doğduğu, çocukluğunu yaşadığı memleketi Siverek’te engelli aileleriyle düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Engelli aileleriyle yakından ilgilenen sağlık ve sosyal sorunlarını dinleyip, not alan Doktor Ayas. Okunan yasini şerifin ardından iftarını Siverek engelliler derneği bahçesinde kurulan sofrada engelli aileleriyle birlikte açtı.

 Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş’in daveti üzerine Doktor Yonca Ayas üyelik defterini doldurarak gönüllü üye oldu.

Doktor Ayas verdiği iftar yemeğinin ardından şunları kaydetti ”Bu gün burada, Siverekli engelli ailesi mensubu kadınlarla bir araya gelmem beni dünyanın en mutlu insanı yaptı. Dertleşti sarıldık birbirimize çocukluğuma gittim çocukluğum Siverek’te geçti anılar tazelendi, çok duygusal anlar yaşadım benim için harika bir gün oldu. İftar yemeğine katılan tüm engelli ailelerine ve buluşmamıza vesile olan Dernek başkanı Feridun Şenateş’e teşekkür ediyorum” dedi.

Yemeğin ardından Doktor Yanca Ayas ailelerin isteğini kırmayarak topluca fotoğraf çektirdi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER