Siverek’in Doğal Güzelliklerini Gezginler Tanıtacak

Siverek ilçesine bağlı, Fırat nehri kıyısında Atatürk Barajında su tutulmasıyla birlikte kendiliğinden oluşan doğal güzelliklerden oluşan saklı cennet olarak adlandırılan Fırat havzasının doğal güzelliklerini tanıtmak, bölgede doğa ve su sporlarının yapılabilmesini sağlamak amacıyla Siverek’te yaşayan doğaseverler Gezginler kulübü ile bir araya geldiler.

Bu güne kadar keşif edilmeyi bekleyen ve dünyanın en bakir ve doğal güzelliklerine sahip Fırat havzasını tanıtıp doğa turizmine kazandırılması amacıyla bölgede üç yıldan beridir çalışma yapan Fırat gezginleri, bölgenin doğal güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak için kolları sıvadı.

Amaçların bölgeyi en iyi şekilde doğaseverlere tanıtmak olduğunun belirten Fırat gezginleri kulübü başkanı Ferit Akçalı yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Fırat gezginleri kulübü 2018 Mart ayında kuruldu Şuan bir topluluk olarak kuruldu 32 üyesiyle şuan başta Siverek şehri olmak üzere Fırat nehrinin aktığı her yeri kendi çalışma alanı olarak tanımlamaktadır. Şehrimizi fotoğraflarla 3 yıla aşkın bir süre tanıttık, şimdiki amacımızda yine fotoğrafın gücünü kullanarak çok sayıda kişiye ulaşmaktır. Bölgemizde turizme açılması planlanan coğrafi güzellikleri bakır alanları başta biz Sivereklilere tanıtmak sonrasında tüm yurda tanıtmak asıl gayemizdir farklı grupları bölgemize davet ediyoruz. Her gelen doğa gezgini coğrafyamıza doğal güzelliklerimize hayran kalıyor. Önümüzde süreçte Fırat gezginler kulübünü Siverek doğa sporları kulübü olarak göreceksiniz. Çalışmalarımıza başlarken tüm paydaşlarıma şunu dedim bizim tek bir sevdamız var oda Siverek, Siverek her şeyin en iyisine laiktir” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER