Siverek Yüksek Okuluna İki Yeni Bölüm Daha  

Siverek AK Parti ilçe Başkanı İlhan Çelik’in çabaları ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın destekleri ile okula Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Çocuk Gelişimi bölümleri açıldı.

Siverek Yüksek Okuluna İki Yeni Bölüm Daha  

Siverek’te Bulunan Harran üniversitesi Meslek Yüksek okulunda bulunan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Gıda Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde 167 erkek, 161 kız olmak üzere toplam 328 öğrenci eğitim ve öğretimlerine devam ediyor. Haran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okuluna 2 yeni bölüm açılması İzni YÖK tarafından açıklandı bölümler Çocuk Gelişimi 60 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 40 kişilik kontenjanı açıldı önümüzdeki yıldan itibaren 100 öğrenci ek olarak yeni bölümlere dâhil edilldi.

Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, üniversitelerin kentlerin ekonomik, sosyal gelişimine katkı sunan bacasız fabrikalar olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti”  Siverek İlçemizde Haran üniversitesi Siverek Meslek Yüksek Okulu Bölümüne 2 Yeni Bölüm Daha Eklemenin Gururunu Yaşıyoruz. Haran Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Avrupa Uyum Komisyon Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Ve Bizim Girişim ve çabalarımızla Siverek Yüksek Meslek Okulu 2 yeni bölüm kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bölümler Çocuk Gelişimi 60 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 40 açılmasıyla 100 kişilik öğrenci kontenjanı açıldı daha çok bölümün açılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz “  dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER