Siverek Yardımlaşma Dernek Başkanı Myanmar'da

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde yardım faaliyetlerini sürdüren Siverek Yardımlaşma Derneği SİYARDER Başkanı Mavimarmara Gazisi İHH Gönüllüsü Cevdet Ökenek İHH görevlisi olarak gittiği Myanmar da Budist zulmü altında yaşayan Müslüman çocuklara oyuncak ile bayram şekeri dağıttı.

Siverek Yardımlaşma Dernek Başkanı Myanmar'da

Şanlıurfa'nın siverek ilcesinde yardım faliyetlerini sürdüren Siverek Yardımlasma Dernegi SİYAR DER başkanı mavimarmara gazisi İHH gönülüsü Cevdet Ökenek İHH görevlisi olarak gittigi myanmar da Budist zulümü altında yasayan müsluman cocuklara oyuncak ile bayram şekeri dagıtı ailelere kesilen kurban etti dagıtı.

Ökenek yaptıgı açıklamada şu bilgilere yer verdi; ''Myanmar'ın Arakan eyaletinde mülteci kamplarındayız bu kamplar  Budist Myanmar askeri güçlerinin kontrolünde. Kampta kalanların dışarı çıkması kesinlikle yasak dışarıdan kampa girmek özel izne bağlı. Kendi ülkeleri ve kendi bölgelerinde Budist saldırıları sonucu binlerce Arakan'lı Müslüman öldürülüp yakma yıkma ve tecavüze maaruz kalınca 1 milyonun üzerinde ki müslüman komşu ülke Bangladeş e sığınmak zorunda kalmış burada kalanlar ise çok zor şartlarda kamplarda yaşamaya çalışmaktadır. Bizler de Türkiyeli kardeşlerimizin buradaki mazlumlara gönderdiği kurbanları alıp kesip dağıtmak için buradayız.''

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER