Siverek'te Oda Başkanı Dolandırıldı

Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı’nın kredi kartından alışveriş yapıldı. Dolandırıcılık olayı her gün yeni birisi eklenerek Türkiye gündeminden düşmüyor.

Siverek'te Oda Başkanı Dolandırıldı

Dolandırıcıların hedefinde bu kez Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı vardı.

Dolandırıcılar Oda Başkanını kartıyla İstanbul’da alışveriş yaptı. Kendisi Siverek’e yaşayan alışveriş yapıldığı tarih ve saatte Gıda Maddeleri Odasındayken kendisine gelen bir mesajla dolandırıldığını anlayan Sevdalı kredi kartını kullandığı bankaya giderek itirazda bulundu kendi bilgisi dışına kendisini dolandıran kişi ve kişiler hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

 Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını isteyen Sevdalı “Perşembe günü saat on bir sıralarında bana bankadan mesaj geldi. Kredi kartımla 3.892 TL lik alışveriş yapılmış ve bu işlem Siverek’te değil İstanbul da gerçekleşmiş. Mesajdan sonra hemen bankaya gidip kartımı iptal ettirdim böyle bir alışveriş yapmadığıma dair şirkette de uyarıda bulundum. Ardından Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Kart kullanan tüm vatandaşlara ve özellikle esnaflara uyarımdır “dikkatli olun “ her an dolandırılabilirsiniz “ dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER