Siverek'te Depreme Dayanamayan Kerpiç Duvar Çöktü

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Siverek'te hissedilirken, bazı evlerin kerpiçten yapılan duvarları depreme dayanamayıp yıkıldı.

Siverek'te Depreme Dayanamayan Kerpiç Duvar Çöktü

Elazığ'ın Sivrice ilçesine bağlı Kavaklı köyü merkezli dün saat 20.31'de yerin 9.4 kilometre derinliğinde 5.2 büyüklüğünde deprem oldu. Depremde etkilenen iler arasında yer alan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Hasan Celebi Mahallesi de hasar gören iler arasında. Hasar gören evlerinin bazılarında yıkılan duvarlar, çatlayan duvarlar, yıkılan evler gün ağarınca ortaya çıktı. Hacıömer Mahallesinde Abdülhamit Kayaş’a ait evin bahçe duvarı, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 5,2 büyüklüğündeki depremle birlikte büyük bir gürültüyle çöktü.

Büyük korkuya neden olan deprem nedeniyle iki katlı binayı boşaltan ev sakinleri, kerpiç bahçe duvarının yıkıldığını fark etti.

Deprem nedeniyle gece geç saatlere kadar dışarı da kalan aile sabaha karşı eve girdi.

Eşinin haber vermesi üzerine duvarın çöktüğünü öğrenen Kayaş, “Daha önce İstanbul’daki depremi yaşadık. O yüzden korkup hemen eve geldim ve bahçe duvarının çöktüğünü fark ettim. Sadece maddi hasar var, duvar yıkılmış. Duvar çocuklarımın üzerine de çökebilirdi, çok şükür herhangi yaralanan kimse yok.” dedi.

11 yaşındaki Sabri Kayaş ise gürültü üzerine dışarı çıktıklarını söyleyerek, “Dışarı çıkıp babamı aradık. Duvar yıkılmıştı, korkudan eve giremedik.” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER