Siverek Adliyesinde Kavga 8 Yaralı

Siverek Adliyesinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı iki grup arasında çıkan kavgada çok sayıda kişi yaralandı.

İlçenin Salıncak mahallesinde ikamet eden Karakeçi aşiretine mensup aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan Akıl ve Demir aileleri konuyu mahkemeye taşıdı.

Siverek adliyesinde görülen arazi davasına katılan iki aile fertleri arasında mahkeme salonu önünde sözlü tartışma başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma ailenin diğer fertlerinin karışmasıyla büyüdü, yumruk ve sandalyeler ile birbirine saldıran tarafları polis ayırdı. Polisin adliyede biber gazı sıkarak ayırdığı kavga bu sefer adliye dışındaki kişiler arasında meydana geldi. Adliye çevresine çok sayıda özel harekât, çevik kuvvet ve jandarma ekibi sevk edildi.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından adliye binasının dördüncü katında çıkan kavgada yaralananlar vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 8 kişi çağrılan ambulanslarla Siverek devlet hastanesine sevk edildi.

Polis ekipleri kavgaya karıştıkları tespit edilen 18 kişiyi gözaltına aldı. Yaşanan kavganın ardından Salıncak kırsal mahallesinde ve Devlet hastanesinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER