Sınırda  Onlarca Tünel Bomba Deposuna Dönüştürmüş

Terör örgütü PKK'nın, Irak'ın kuzeyindeki Duhok kentine bağlı Zaho ilçesindeki Türkiye sınırına yakın bölgelerde yaklaşık 50 tünel kazdığı ortaya çıktı. Zaho Emniyet Müdürü Şıvan Sındi, Türkiye sınırına yakın Zaho ilçesinde PKK'ya ait çok sayıda sığınak şeklinde tünellerin bulunduğunu belirtti.

 Sınırda  Onlarca Tünel Bomba Deposuna Dönüştürmüş

"SIĞINAK VE PATLAYICI DEPOSU"

Sındi, "PKK, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi sınırı üzerindeki bölgelerde yaklaşık 50 tünel kazmış. PKK'nın tünelleri daha çok sığınak şeklinde olup patlayıcı madde deposu olarak kullanıyor." ifadelerini kullandı.
"ÇOK BÜYÜK BİR PATLAMA OLDU"

Zaho'ya bağlı dağlık bölgede yer alan Kesrok ve Mergeşiş köyü arasındaki yol üzerinde büyük bir patlamanın meydana geldiğini söyleyen Sındi, "Patlama, PKK üyeleri tarafından gerçekleştirildi." dedi.
Patlamanın meydana geldiği yerde daha önce bir tünelin ortaya çıktığına işaret eden Sındi, "PKK daha önce bu bölgede bir tünele çok sayıda patlayıcı madde yerleştirmişti." bilgisini verdi.
"KÖYLÜLER ÜSTÜNDE BASKI KURUYORLAR"

PKK'nın özellikle köylüler üzerindeki baskısının her geçen gün arttığını dile getiren Sındi, ortaya çıkan sığınak şeklinde tünellerin sivilleri tedirgin etmeye başladığını kaydetti.
Sındi, söz konusu patlamanın meydana geldiği bölgede yolun onarılması için çalışmaların başlatıldığını ve incelemelerin devam ettiğini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER