Sınava Hazırlanan Öğrenciler Bu Gürültüden Şikayetçi!

24 Haziran seçimleri yaklaştıkça partilerin propaganda yarışı tam gaz devam ediyor.  Kentte trafik gürültüsüne bir de seçim minibüslerinin gürültüsü eklendi. 

Sınava Hazırlanan Öğrenciler Bu Gürültüden Şikayetçi!

Bu yıl yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) seçim propagandası dönemine denk geliyor. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye genelinde 996 bin öğrenci, iyi bir liseye girmek için 2 Haziran Cumartesi günü LGS'de ter dökeceğini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

'Yüzbinlerce öğrencinin kaderini belirleyen sınav esnasında çocuklarımızın geleceğini düşünerek gürültülü seçim propagandalarına ara verilmeli. Tüm özel ve ticari araçlar sınav günü korna ve klakson çalmamaya özen göstermeli. Gençlerimizin geleceği için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Öğrencilerin geleceğini belirleyen sınavlar esnasında tüm vatandaşların sorumluluk bilinciyle hareket etmesi, Eğitim ve öğretim yapılan saatlerde okul önlerinde yüksek sesle müzik, korna ve klakson çalınmaması gerekmektedir. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Okul çevresindeki inşaat, yol yapımı ve tadilat çalışmalarına sınav günü ara verilmeli. Siyasi partiler, özellikle sınav günü okulların çevresinde yüksek sesle propaganda yapmamalı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız iyi bir liseye girmek için yarışırken onların dikkatini dağıtacak tüm hareketlerden kaçınmalıyız.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfen
Lütfen - 1 yıl Önce

Hatta müzikli araçları hic kullanmayın kimse müziğe şarkıya oy vermez nedir yani bu

SIRADAKİ HABER