Sigaraya Yapılan Zam Vatandaşı Açık Tütüne Yöneltti

Türkiye genelinde sigaraya yapılan zamlar yasal sigara satan bayilerde sigara satışının dibe vurduğu vatandaşlara zamlara alternatif olarak bazı bölgelerde vatandaşları kaçak sigara ve tütüne yönlendirdiği bu alanda talebin arttığı belirtildi.

Sigaraya Yapılan Zam Vatandaşı Açık Tütüne Yöneltti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Son yapılan sigara zamlarından sonra, özellikle Adıyaman bölgesinden Siverek ilçesine getirilen açık satışlarının arttığını belirten tütün satıcıları, ilk zamlardan sonra  vatandaşlar tütün yerine kaçak sigaraya  yöneliyorlardı. Son sigara zamlarından sonra, kaçak sarılı sigaraya olan denetim artınca yoksul tiryakilerin yanısın maaşla çalışan memur ve işçilerin çoğu açık tütüne yöneldi” açıklamasında bulundular.

Bir kamu kurumunda memur olan 35 yıllık tiryaki Yusuf İdir yaptığı açıklamada şunları kaydetti” yıllarca Tekel sigaralarını içtim. Sigaraya üst üste zam gelince bende açık tütüne yöneldim bir kilo tütün boş filtre sigara sarma makinesi aldım. En ucuz tekel sigarası 14 TL güne iki paket içiyorum maaşıma olumsuz yansıyor mecburen açık tütüne yöneldim” dedi

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER