Şeyh Çilenti Ölümünün 1. Yılında Anıldı!

Siverek bölgesinin kanaat önderi Şeyh Hacı Mustafa Çilenti ölümünün birinci yıllında yüzlerce seveni tarafından anıldı.

Şanlıurfa ili Siverek İlçesinin tanınmış Kanaat önderlerinden Hacı Mustafa Çilenti ölümünün 1.yılında yüzlerce seveni tarafından dualarla anıldı.
İlçenin Seyfioğlu caddesinde bulunan Dergâhında düzenlenen mevlit ve anma programında yüzlerce seveni tarafından dualar eşliğinde anıldı.
Bilindiğiniz özere Bölgenin kanat önderi ve Nusaybin Şeyhi olarak tanınan merhum Hacı Mustafa Çilenti 2018 yılında yaşanan bir trafik kazasında yaşamını yitirmişti. O günden bu güne sevenleri tarafından unutulmayan kanat önderi ve Nusaybin Şeyhi ölümünün birinci yıl dönümü olması sebebiyle kendi Dergâhında yüzlerce seveni tarafından dualarla anıldı. 

Merhum Hacı Mustafa Çilenti'nin Oğlu Şeyh Ali Çilenti babasının ölümünün birinci yıl anma programı münasebetiyle yaptığı açıklamada “ Babam çevrede sevilen yardımsever ve bölgenin barış ve kardeşliği için sürekli çalışıp dua eden sevilen biriydi. Bugün de onu sevenleri ölümünün birinci yıllında bizleri ve tatbiki onu yalnız bırakmayarak dualarla hep beraber dualarla yâd ettik mekânı cennet olsun katılım gösteren tüm dostlardan Allah razı olsun” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER