Servisçiler Ekmek Tekneleri İçin Eylem Yaptılar

Şanlıurfa’da 100’e yakın öğrenci servis şoförleri büyükşehir belediyesi önünde araçlarıyla birlikte yolu kapatarak servislerde yaş sınırının kaldırılması için eylem yaptı.

Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan öğrenci servis şoförleri “Okul servis aracı olarak kullanılan taşıtların yaş sınırı esnetilmeli ve 12 yaşından büyük olmama şartı kaldırılmalı. Söz konusu yaş sınırı, 20'ye çıkarılmalı" açıklamasında bulunarak eylem yaptı.

Öğrenci servisleri ile alakalı olarak yeniden düzenlenen “Okul Paketi” uygulamasının servis sürücülerini mağdur edeceğini belirten Şanlıurfa’daki öğrenci servisi şoförleri Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması düzenleyerek kent merkezinde servis araçlarıyla konvoy yaptı.

Olayın yaşandığı yere gelen Şanlıurfa il Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu servis şoförlerini bizzat sorunları dinleyerek gereken merceklere görüşüp konunun takipçisinin olacağını dile getirerek yolu kapatan servis şoförlerini kısa sürede ikna ederek yolun açılmalarını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından servis şoförleri araçlarıyla kent merkezinde konvoy yaparak duruma tepki gösterdi.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet ahmet
ahmet ahmet - 3 hafta Önce

taşırken dünyanın parasını talep et. THY kaptanı havalarına gir. Keyfi hareket et. O paraya hurda araçlarla taşıma yapayım diye bir de eylem yap. Valla hayat size güzel

SIRADAKİ HABER