Şenocak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Daha önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için başkan adayları ve aday adayları belirlenmeye başladı. Siyasi partilerin henüz adayları belli olmazken, bazı kişiler ise şimdiden aday olduklarını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. Henüz hiçbir partiden teklif falan almadığını da açıklayan Şenocak, köy olan Urfa’yı şehir konumuna getirmek istediğini belirtti.

Büyükşehir belediye başkanlığına seçildiği takdirde, yolsuzluğa, rantçılığa asla müsaade etmeyeceğinin altını çizen Şenocak, başkanlık süreci boyunca yapılacak her işin şeffaflık ilkesi dâhilinde yapılacağını söyledi.

‘Şehri şehir yapsa yapsa İhsan Şenocak yapar’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi İhsan Şenocak, “Bugün burada bulunmamız sebebini muhtemelen biliyorsunuz, birde benim ağzından duyun istedim zaten konu gündeme geldi. Birde benim ağzımdan canlı olarak duyun istedim. Urfa’mızın bazı değerli insanları kendi aralarında görüşmüşler benim daha önceki üniversitedeki hocalık tecrübelerimden İdarecilik tecrübelerimden dolayı benim Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmamı uygun görmüşler. Çünkü büyük bir köy olan şehri şehir yapsa yapsa İhsan Şenocak yapar, yani çağdaş, modern, bir şehir yapar diye düşünmüşler öyle bir kanaate gelmişler. Bu Bana iletildi Ben de Tabi yani yapabileceğime inanıyorum Allah'ın izniyle o insanların düşündüklerinden daha da iyi, daha da doğru bir takım projeler ortaya koyacağıma inanıyorum. Fakat bugüne kadar aday olmayı hiç düşünmemiştim Madem inanıyorsunuz da niye düşünmemiştiniz diye soracak olursanız mevcut siyasi alışkanlıklarda alışılmış yöntemlerde aday olmanın bir takım prosedürleri var o prosedürler benim ilkelerime uymamıştı onun için hiç düşünmemiştim aklımdan bile geçmemişti. Dedi.

‘Ben başkan olacaksam kendim yönetmem gereklidir’

“Mesela ben şimdi aday olabilmek için elime hediyeler alıp birilerinin kapısında gidip beklemem, çünkü birilerine gidip yalvarıp aday olursanız adayı da olsanız sonradan diyelim ki kazandınız Belediye Başkanı oldunuz Adam haklı olarak diyecek ki arkadaş Ben seni Belediye Başkanı yaptım söyle söyle idare edeceksin diyecek. Bu bana ters yani eğer ben Başkan olacaksam benim kendim yönetmem lazım o zaman sadece emanetçi bir görüntü ortaya çıkar.” Diye konuştu.

Başkanların aldığı maaşlar belli

“İkinci bir husus şimdiye kadar gene alışılmış yöntemlerden aday olan insanlar kendi tanıtımları için birtakım paralar harcıyorlar duyduğumuz kadarıyla bu paraların bazen astronomik rakamlara çıktığını duyuyoruz. Şimdi ben Belediye Başkanı olursam alacağım maaş beli ben de bu maaştan daha fazlasına harcarsam onu bir şekilde tahsil etmem lazım benim rahatım iyi şu anda bir şeye de ihtiyacım yok niye hem belediye başkanlığı yükünü alayım, külfeti alayım, ondan sonra bir de hırsızlık yapayım hem bu dünyada, hem öteki dünyada kendi kendini rezil ediyor. Onun için o para harcama konusunda da ben para harcayamam yani ufak tefek masraflar olabilir ama çok büyük paralar harcayamam.” Şeklinde konuştu.  

‘Sonra yetim çocuğun, dul kadının, hakkını alıp sponsora iade edemem yapamam’

“Üçüncüsü aklıma gelen şeyler söylüyorum aday olursanız bir sponsor sizi destekler, ben bunu da kabul etmem ben sadakaya muhtaç birisi değilim yani bana zekat da geçmez sponsor beni niye desteklesin sponsor desteklerse bir yatırım yapıyor demektir yani onu karıyla elde edecek demektir geri dönüşümü ile ben başkan olduktan sonra yetim çocuğun, dul kadının, hakkını alıp sponsora iade edemem yapamam. Dolayısıyla bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı ben aday olmayı açıkçası hiç düşünmemiştim, fakat sonradan hisselere istişareler sonucunda şöyle bir fikir ortaya çıktı: Ben bu işlerin hiç birisini yapmayacağım ben eski alışılmış yöntemleri hiçbirisini yapmayacağım kendi adaylığını ilan edeceğim beni tanıyan tanıyor tanımayanlarda gitsin, tanıyanlara sorsunlar birileri bana adaylık teklif etse Fikri ortaya çıktı. Olur mu olmaz mı bilemem olursa hayırlısı Olmazsa da Urfalıların canı sağ olsun Biz şimdi teklif bekler durumdayız Yani normal klasik yöntemlerle herhangi bir partiye müracaatımızı yapmış değil basitçe söyleyeceklerim bunlar.” İfadesini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başarılar
Başarılar - 11 ay Önce

İhsan Şenocak bu işi layıkıyla yapacağına inanıyorum umarım Urfa kıymetini bilir ihsan hocanın Urfa için büyük bir değer.

Mahmut
Mahmut - 11 ay Önce

Yorum yapan kişilerin haberde geçen adayın kim olduğunu, mesleğini, akademik geçmişini, idarecilik geçmişini bilmediği belli oluyor. Herkesi öne araştırmaya davet ediyorum...

murat
murat - 11 ay Önce

özür dileriz ihsan hoca nın geçmişine baktık bu işi layıkıyla yapabilir başka kişilerle karıştırdık

ismail
ismail - 11 ay Önce

Harran Üniversitesi eski öğretim görevlisi ve Şehir Planlamacısı İhsan Şenocak, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıkladı. Partilerden teklif beklediğini ve ona göre hareket edeceğini belirten Şenocak, ...Helal olsun ilk defa işin Ehli bir meslekten şehir plancısı belediye başkanlığına aday oluyor. destek olmak lazim

İnşaallah Urfa kazanır.
İnşaallah Urfa kazanır. - 11 ay Önce

Bu adamı medyadan bilenlerden tanıdıkça daha da hayran oluyorum. Araştırdıkça nasıl bir derya ortaya çıkıyor. Helal olsun adama.

urfalı
urfalı - 11 ay Önce

sayın ihsan şenocak daha önce harran üniversitesi mühendislik fakültesi inşaat mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışıyordu

Allah Urfanın yüzüne baktı.
Allah Urfanın yüzüne baktı. - 11 ay Önce

Hocaya her seçim israr ederlerdi kabul etmezdi. İkna edene helal olsun. Hocayı tanıram. Çok bilgili ve dürüsttür. Yolı açık olsun.

Emin
Emin - 11 ay Önce

İhsan hoca, urfayı bilimsel şehircilikle tanıştıracak yegane adaydır. Tabii ki talihimiz var ise..!


SIRADAKİ HABER