Şehitlik Mahallesi ‘Pilot Bölge’ Olmanın Hakkını Veriyor

Haliliye İlçesine bağlı Şehitlik Mahallesinde muhtarlık görevi yapan Şükrü Kılıç, pilot bölge olan mahallesinde 5 ay içerisinde eksik olan birçok hizmeti tamamlayarak vatandaş tarafından takdir edildi.

Şehitlik Mahallesi ‘Pilot Bölge’ Olmanın Hakkını Veriyor

31 Mart seçimleriyle birlikte Şanlıurfa’da bulunan şehitlik Mahallesine muhtar olarak seçilen Şükrü Kılıç, 5 aydır geldiği görevinde takdir topluyor.

Pilot bölge olarak seçilen Şehitlik Mahallesinde bulunan Şehitlik Çamlık Parkında madde bağımlıları ile mücadele edilirken Muhtar Şükrü Kılıç, Urfa Valisi Abdullah Erin’e sorunu ileterek çözümü noktasında yardım istedi. Vali Erin, muhtar ile birlikte parkta çalışmalar yürüterek madde bağımlılarına geçit vermedi. Aynı zamanda parkta nargile içerek çevreye zarar veren vatandaşlarda uyarılarak içilmesine yasak getirildi.

Muhtar Kılıç vatandaşın sorunlarına inerek çözümü noktasında çalmadık kapı bırakmazken, mahalledeki en büyük eksikliklerden biri olan doğalgazı mahalleye getirerek vatandaşı büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Belediye başkanlarının tek tek kapısını çalarak sıkıntılarına çözüm isteyen muhtar Kılıç dediğini yaparak doğalgazı mahalleye getirerek mahallelinin takdirini topladı.

Tüm bu çalışmaların yanında mahallenin rutin temizlik çalışmaları kapsamında temiz bir mahalle haline gelen Şehitlik Mahallesinde sokaklar her gün yıkanarak temizleniyor. Şehitlik Mahallesinde görevli olan temizlik personeli yılın personeli seçilerek Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat tarafından ödüle layık görüldü.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahalleli
mahalleli - 2 hafta Önce

şükrü muhtar görevinden belkide fazlasını yapmaya çalışıyor mahallenin huzuru , temizliği ve diğer bütün hizmetleri için gece gündüz demeden koşturuyor.
mahallemde böyle bir muhtar olduğu için çok şanslıyız muhtarım çalışkan gayretli güler yüzlü ve en önemlisi yardımsever yaptığı yardımları reklam olmasın diye paylaşmıyor bütün yetki ve mühür sahipleri onu örnek almalı

SIRADAKİ HABER