‘Şehir Hastanesinin Yeri Boş Bir Arazi’

Şehir Hastanesi yerini incelemeye giden CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, hastane için ayrılan yerde temelin dahi atılmadığını ve Cumhurbaşkanın yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

Dün Şanlıurfa mitinginden Urfalılara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken şehir hastanesinin yapımı ile ilgili bilgiler verdi. Daha önce birçok sorun ile karşılaşan 1700 yataklı şehir hastanesinin temelinin atıldığını ve hastanenin en geç 2 yıl içinde faaliyete koymayı planladıklarını söylemişti. Bugün ise Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık beraberinde CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir ve İl Saymanı Ahmet Budak ile şehir hastanesinin yerini yerinde inceledi. Konuyla ilgili konuşan Aydınlık, Cumhurbaşkanın yanlış yönlendirildiğini belirterek, bahsedilen hastane yerinde taşlardan başka bir şeyin olmadığını ve hastanenin yapılmadığını söyleyerek artık kandırılmalara gelemeyeceklerini söyledi.

‘Bu taşlar Kardiyoloji bölümü, o taşlar Dahiliye bölümü’

Aydınlık, “Dün Sayın Cumhurbaşkanımız Urfa’daki Konuşmasında 1700 yataklı Şehir Hastanesinin İnşası devam ediyor dedi. Bizde bugün kontrol etmeye geldik, İl Başkanımız ve il başkan yardımcımızla birlikte geldik yerini kontrol etmeye ama biz burada boş bir arazi görüyoruz. Herhalde bu taşlar Kardiyoloji bölümü, o taşlar Dahiliye bölümü ben bu arazi de onu görüyorum.  Değerli hemşerilerim, biz siyaset yapıyoruz onun için bugün burayı kontrol ettik, değerli hemşerilerimizin hastanenin yapılmadığını görsünler diye. Sayın Cumhurbaşkanım sizleri yanlış yönlendiriyorlar bu memleket hepimizin bu saatten sonra kandırılmaya gelemeyiz.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfa sevdalısı
urfa sevdalısı - 8 ay Önce

Yıllardır insanları böyle kandırıyorlar İşte sayın vekilim ama artık uyandık İŞ bilmez basiretsiz memleketi yönetme becerisinden uzak proje fikir üretemeyen liyakata gelişmiş insan kaynağına önem vermeyen öteleyen zihniyetler yüzünden memleket bu hale geldi bu zihniyete bu seçimde son vereceğiz Halk Kazanacak URFA Kazanacak bu defa Allahın izniyle 17 yıldır memleket gelişmedi daha beter geriye gitti hiç bir alanda malesef gelişemedik turizm sosyal olarak bile çevre illerin Mardin Gaziantep Diyarbakırın arkasına gerisine düştük bu memlekete bunları reva görenler hala oy istiyorlar neye dayanarak oy isteniyor anlamış değiliz Hepimiz sayın cevheriye destek vermeli artık bu yalanlara iş yapmaz yönetimlere sarı kart gösterme zamanı geldi Allah için 17 yıldır memleketi iktidara teslim etmişiz Altyapı Eğitim sağlık Turizm Enerji kentsel dönüşüm Yeşil alan Üniversite sosyal donatı hangi alanda GELİŞMİŞİZ sorgulamamız lazım Memleketi 17 Yıldır İktidara Teslim Ettik Ama Değişen Gelişen Birşey Göremedik Eğitim Sağlık Yeşil Alan Sosyal Donatı Kentsel Dönüşüm ulaşım Ve Bir Çok Alanda Malesef Geride Kaldık Göbeklitepe uçaklarını bile Gaziantep aldı Yazık Bu Memleket Bunu Haketmiyor Artık Değişime Gelişime İhtiyacımız Var Çevre İller Gaziantep Diyarbakır Mardin Hepsi Önümüze Geçmiş Durumdalar Bir An Önce Bu Kötü Durumdan Kurtulmak İçin Memleketimiz İçin Liyakata İşin Uzmanlarına Önem Verip Böyle Bir Fırsat Doğmuşken Bir Beş Yıl Daha Kaybetmeye Göz Yumamayız Bunun İçin Urfanın Geleceği kurtuluşu İçin En Doğru İsim İleri Görüşüyle Vizyonu Duruşuyla Sayın Cevheridir ..

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 8 ay Önce

Niye hastahane ile uğraşsınlarki keşmer dağı dururken.

murat aktaş
murat aktaş - 8 ay Önce

satdyum temeli atıldıgında türkiyenin en büyük 3.sıtadıydı,fakat 25 yılda tammlandıgı için türkiyenin en büyük 63.stadı oldu,ne olmuşki alışkınız biz böle şeylere 2 yıl dedilerse belki dil sürçdü 22 yıl demek istediler biz stadı 25 yıl beklediysek hastaneyide 22 yıl bekleriz biz görmesekde torunlarımız görür

SIRADAKİ HABER