Sarayönü’nde Esnaf Yol Kesti Eylem Yaptı

Eyyübiye ilçesine bağlı Sarayönü caddesinde esnaf elektrik kesintilerinden dolayı eylem yapıp yol kesti.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Sarayönü Caddesi üzerinde bulunan esnaflar sürekli kesilen elektriklerinden dolayı eylem yaptı. Sarayönü Caddesi esnafı 10 günden beridir sürekli gidip gelen elektriklerden dolayı eylem yaparak DEDAŞ’a ve yetkili kişilere tepki gösterdi. Yolu kapatıp eylem yapan vatandaşları olay yerine gelen polis ekipleri sakinleştirdi. Elektrik sorunun sadece bulundukları bölgeye ait olmadığını bütün Şanlıurfa’nın sorunu olduğunu söyleyen esnaflar,  cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Türkiye Cumhuriyetindeki en büyük terör TEDAŞ Terörüdür, bu terörün bir an çözümlendirilmesi gerekiyor. Yetkililer kene gibi koltuklarına yapışmışlar, bir kalksın koltuklarından halkın sorunları ile ilgilensinler.” Diyerek tepki gösterdiler.

Eylemcileri sakinleştiren polis ekipleri, olay yerini dağıttıktan sonra uzun süre trafiğe kapalı kalan ve araç kuyrukların oluştuğu yol trafiğe açılmış oldu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal gurbilek
Cemal gurbilek - 6 ay Önce

Gerçekten TEDAS in ne dokunulmazlığı var bu şehirde. . Bırakın elektrik dagitimindaki eksiklikleri yönetim olarak da bes para etmezler...Geçen ay evin elektriğini kesitler sebep sözleşmesi kullaniyormusum. ..Sözleşme var mı diye soran eden yok...Sözleşmeyle merkeze gittim verdikleri cevap birileri sözleşme yok diye bilgisayara girmiş. ..Yetkili aradim yetkili yok...Yetkiliden çok güvenlikçi var , onlarda paşa çocuğu sanki....yetkililere ulasmami neredeyse güç kullanarak engellediler. . Lütfedip birilerini gönderip açtılar ama bu seferde yeni okunmuş ve ödemesine 10 gün olan faturayı Akçakale yolu üzerindeki binaya ödenmesini istediler...Oraya gittim , zorla yatırdım. ..orası sadece borcu olanların tahsilatın yapan bir yermiş. ..Bu işte bir üç kağıt var ama anlayamadım. ..Birileri bunları deneylerin çok pislikler çıkacak

Mehmet reşit Avcılar
Mehmet reşit Avcılar - 6 ay Önce

Urfa'nın her tarafı bu duruma da Karaköprü de aynı ya elektrik veya su önümüzde yerel seçim var oy moy yok kardeşim eğer birisi gelip oy derse ağzımı açıp gözümü yumacagım ona göre siyasetçiler.

Allah'ın sevdiği kul
Allah'ın sevdiği kul - 6 ay Önce

Bunlar sizin iyi günleriniz akpkk oy vermeden önce düşünecek tiniz

AGİT
AGİT - 6 ay Önce

TEDAŞI Özelleştirmek en büyük yalnışlardan biriydi bence hizmet olmadığı halde devletin bile bütün resmi kurumları tedaşa dünyanın faturasını ödüyor. Herşey bir yana Müslüman Bir Ülkenin Camileri, İbadet Ettiğimiz Yerler Bile Elektrik Parası Öder Oldu Yazık... Bu Sistem Tek Adamı Zenginleştirme Politikasından Başka Bişey değildir.

hakan as
hakan as - 6 ay Önce

geç bile kaldınız .herşeye kararname çıkaran başkan dedaş a birsey yapamıyor ilginç acaba ........

Karaköprü akpiyar 4071 sk
Karaköprü akpiyar 4071 sk - 6 ay Önce

Dedaşı nefretle kınıyoruz..sahipsiz memleket

Hele hele
Hele hele - 6 ay Önce

Elektrik sorununu halledin yetkililer insanlar mağdur

SuperNatural
SuperNatural - 6 ay Önce

Karaköprü gibi bi yerde bile günde 10 defa gidiyorsa Siz orada Kim bilir ne zulüm yaşıyorsunuz...


SIRADAKİ HABER