Şanlıurfa’nın Kaç Bağımsız Milletvekili Adayı Var?

24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçim’ine ilişkin Şanlıurfa'nın kesin aday listesi açıklandı. Listelerde 2 bağımsız adayda bulunuyor.

Şanlıurfa’nın Kaç Bağımsız Milletvekili Adayı Var?

14 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde 27. Dönem milletvekili aday listeleri kesinleşerek son halini aldı. Bundan dolayı Şanlıurfa’da milletvekili adayı gösteren partiler ve aday sayıları da son halini alarak netleşti.  Adalet Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 14’er aday ile seçimlere katılacaklar. Partilerin adayları seçim çalışmalarını son sürat devam ederken, öte yandan bağımsız adaylarda mevcut. Şanlıurfa’da seçimlerin daha hareketli geçmesi için ve Şanlıurfa’ya daha fazla hizmet gelebilmesi için iki tane bağımsız milletvekili adayı da mevcut. Bunlardan bir tanesi daha önce de sosyal medya da yaptığı paylaşımlarla hatırlanan Şeyhmus Erol olurken bir diğer aday ise Abdülkerim Koç oldu.

Resmi gazetede yayınlanan kanunla 8 siyasi partinin yanında Şanlıurfa’dan 2 bağımsız adayın seçime katılacağı açıklanmıştı. Bağımsız aday Şeyhmus Erol Şanlıurfa’da inşaat sektörü ile uğraşmakta ve üniversite mezunu. Bir diğer aday ise Abdülkerim Koç’un ise serbest meslek ile uğraştığını ve eğitim derecesinin orta olduğu bildirildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER