Şanlıurfalılar: ‘Vali Erin Bizimdir’

Şanlıurfa’ya geldiği günden bu yana herkesin gönlünde taht kuran Vali Erin’in Konya’ya tayin olunacağı iddialarına Şanlıurfalılardan tepki gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar tüm oyunlara karşın “Vali Erin Bizimdir” diyerek İddialara tepki gösteriyor.

2017 yılının Temmuz ayında Adıyaman Valiliğinden Şanlıurfa Valiliğine atanan Abdullah Erin, hakkında son günlerde gidecek mi iddiası Şanlıurfa’nın bir numara gündem maddesi haline geldi. Geldiği kısa süre içeresinde 7’en 70’e tüm Urfalıların gönlünde taht kurmuş olan ve halkın içinden biri olan Vali Erin hakkında sosyal medya ve halk arasında “gidecek”, “tayini buradan kaldırılacak” gibi iddialar dolanmaya devam ediyor.

     Özellikle sosyal medyadaki bazı sayfalar tarafından Vali Erin’in gideceği belirtilirken bu paylaşımlara vatandaşlar ise büyük tepki göstererek, Vali Erin’in gitmesini istemiyorlar. Urfalılar ise Vali Erin’in şehir için büyük bir kazanım olduğunu ve kesinlikle gitmesine karşı olduklarını belirtti. Yaptığı işin hakkını ve işini düzgün yapan bir Vali olduğunu söyleyen vatandaşlar, bölgeden biri olmasından dolayı Şanlıurfa’da yaşayan halkın dilinden iyi anladığını söylüyorlar.

Neredeyse bir yıllık gibi kısa bir sürede esnafın, vatandaşın gönlünde taht kuran Vali Erin gece gündüz demeden sokaklarda vatandaşlarla bir araya geliyor. Şanlıurfaların istediği bir yönetici tipi olan Vali Abdullah Erin’in gideceği yönünde çıkan söylentilere ve sosyal medya paylaşımlarına vatandaşlar büyük tepki göstererek valisine sahip çıkıyor. Valimizi kimseye yedirmeyiz diyen Urfalılar Valisine sahip çıkaracak Urfa’da kalmasını istiyor.

    Geldiği günden beri önemli işlere imza atmış birisinin tayininin kaldırılmasını istemeyen Urfa halkı, artık deneme tahtası gibi değişin vali gidişatına da dur demek istiyor. Son yıllarda 1 veya 1 buçuk yılda bir vali değiştiren Şanlıurfa halk artık buna dur demek istiyor ve Valisi Abdullah Erine sosyal medya üzerinden halk arasındaki söylentilerde sahip çıkıyor.

    Uzun yıllardır Urfalıların beklediği bir yönetici olan Abdullah Erin, Şanlıurfa'da farklı ırk ve dillere mensup insanların içinde büyük bir avantaj ifade ediyor. Arap, Kürt halkının yoğunlukta olduğu Şanlıurfa'nın Valisi Abdullah Erin, Arapça, Kürtçe, Türkçe ve Süryaniceyi çok iyi ve akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Tüm bu özelliklere sahip Valisini kaybetmek ve gitmesini istemeyen Urfalılar şehirde tek ses olmuş durumda.

İşte vatandaşların Vali Erin hakkında söyledikleri

“Ne Yaparsa Vali Yapar”

“Ne yaparsa vali yapar valiyi çok beğeniyorum bir vali ne demek bir ilde ne yaparsa vali yapar. İnsan bir valiyi beğenmez eleştirirse hiç kimseyi beğenmez. Milletvekilleri de beğenmez. Valimizin kalmasını istiyoruz. 6 ay 1 yıl kalıyor daha sonra tayini çıkıyor. Neden valinin hemen tayini kalkıyor vali ne yapmış valimizin kalmasını istiyoruz.” Dedi.

“Biz Gitmesini Kesinlikle istemiyoruz”

“Valimizi çok beğeniyoruz, sosyal medya da çıkan haberleri tam inanmıyoruz, valimizin gidip gitmeyeceği belli değil. Biz valimizin kalmasını istiyoruz şuan ki valimizi Abdullah Erin’i çok beğeniyoruz. Valimiz bu kültürü tanıyan biri devlet adamı seviyoruz valimizi gitmesini istemeyiz ama sonuçta devlet ne derse odur devletimiz nasıl uygunsa öyle yapar.” dedi.

“Valimiz Elinden Geleni Yaptı”

“Vali Abdullah Erin’i çok seviyoruz hakkımızda hangisi hayırlıysa o olsun. Tayini kalkıyorsa kalkabilir devletin bileceği iş. Biz Valimizden memnunuz sıkıntımız yok Valimiz giderse de rabbimiz işini rast getirirsin. Kimin baskısı olduğunu bilmiyorum ama devlet gözlemi ile gelip gidiyorsa sıkıntı yok bu devletin bileceği bir şey bizim diyeceğimiz bir şey yok. Biz Valimizden memnunuz Urfa ile bir sıkıntı yok. Valimiz yaklaşık bir yıldır Urfa’da görev yapmakta 1 yıl içerisinde Valimiz ile bir sıkıntı yok yani Urfa’da çalıştı çapaladı elinden geleni yaptı tayini çıkabilir devlet görevidir. Buda bir kayıptır bu tür söylemlerde bir iş vardır mutlaka valimizle ile bir sıkıntımız yok.” Diye konuştu.  

“Valimiz Şanlıurfa’ya Yararlı Çalışan Bir Vali”

“Bu ve bunun gibi dedikodulara aldırış etmeyin, bunlar bir söylenti. Valimiz hala görevi başında görevini yapmakta. Şimdi buraya Şanlıurfa’ya gelen valilerimiz yaptıkları görev içerisinde görevlerin başında etraftaki veya siyasi partilerin kendilerine karşı görüşlerinin farklı olması bu iddiaları ortaya çıkarır. Bundan dolayı Valimiz ve gelecek olacak olan valilerimizi bu şekilde tayinlerini istemekte. Urfa’ya gelen yararlı valilerimizi yollamak istemekteler. Arapça Kürtçe dilini bilen halkla iç içe olan valilerimizin kıymetini bilmeliyiz.”

“Valimiz Görevini Dört Dörtlük Yapan Validir”

“Valimiz görevini dört dörtlük görevini yapıyor Şanlıurfa’yı güzelleştiriyor, çalışan Valimiz görev süresi dolmadan neden gitsin, Valimiz rüşvet yemiyor Valimiz çalışıyor. Valimizi neden siyasette bırakmıyorlar.  Böyle iyi valimizi göndermemek lazım. Valimiz görev süresini doldurmalı. Valimizi göndermek tayini kaldırmak işlerine gelmiyor”

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 08:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
adamsın
adamsın - 1 yıl Önce

sayın Erin memleketimiz için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır ve yapmaya çalışmaktadır. Sayın valimiz arkanızdayız. Sizin bu memleket için yapacak daha çok işiniz var. Rabbim yardımcınız olsun.

SIRADAKİ HABER