Şanlıurfalı Tarım İşçilerinin Çadırları Sular Altında Kaldı

Derme çatma çadırda yaşayan Urfalı tarım işçilerinin çadırlarını su bastı. Çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden çamur deryası alanda suyun tahliye edilebilmesi için tarım işçileri yağmur altında kanallar açtı.

Şanlıurfalı Tarım İşçilerinin Çadırları Sular Altında Kaldı

Konya’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış Gece boyunca etkisi devam eden sel sonucu özellikle mevsimlik tarım işçileri büyük zarar gördü. Çadırları kullanılmaz hale gelen, kıyafet ve yiyecek içecekleri sele kapılan işçilerin yaşadığı bölge çamur deryasına döndü.

Urfa’dan Konya’ya çapa için giden tarım işçileri Konya’nın İmamoğlu köyüne yerleşen tarım işçilerinin gece başlayan aşırı sağanak yağıştan dolayı kaldıkları çadırları su bastı. Gece boyunca devam eden yağışla birlikte şiddetlenen sel, Şanlıurfa’dan Konya’ya mevsimlik tarım işçisi olarak giden insanları daha da etkiledi. Arazi içine kurulan çadırlar, suların yükselmesiyle önce çamur içinde kaldı. Ardından yağmurla birlikte rüzgârın da etkisiyle yüksek kesimlerden gelen sular, çadırları yerinden sökerken, temel gıda maddelerini ve kıyafetlerini de kullanılmaz hale getirdi.

Çadırı yıkılan Tarım İşçisi ise yağışın ardından felaketi yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

‘’Yağmur çok etkili yağdı, ardından da sel oldu. Bu sırada çadırlar uçtu. Elimizden hiçbir şey gelmedi. Çadırlar ve içindeki eşyalarımız gitti. Herkes perişan halde. Şanlıurfa Milletvekillerinden Belediye Başkanlarından ve Devletimizden yardım bekliyoruz.’’ dedi.

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 04:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER