Şanlıurfalı Gençler Afrin'de Savaşmak İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Şanlıurfalı gençler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için 550 dilekçe toplayıp askerlik şubesine verdi.

Şanlıurfalı Gençler Afrin'de Savaşmak İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Şanlıurfa'da ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesi önünde toplanan kalabalık, 'Her Türk asker doğar' sloganları attı. Afrin'de başlatılan harekatta gönüllü olarak savaşmak için topladıkları dilekçeleri askerlik şubesine teslim edeceklerini dile getiren İbrahim Dağ, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin Zeytin Dalı Harekatı'na tüm kesimlerin ortak destek vermesini bekliyoruz. Hiç kimsesinin vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve ezanına zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Zeytin Dalı Harekatı ile başlayan sınır güvenliği operasyonunu bütün Türkiye'de olduğu gibi bizler de bir bölük asker sayısınca dilekçelerimizi askerlik şubesine teslim ediyoruz. Gönüllü askerlik başvurusunda bulunduk. Bu hususta bizim dostumuzun kim olduğu ortaya çıkmıştır. Sözde müttefik olduğunu bildiğimiz ABD'nin ve AB'nin Türkiye üzerinde oynadığı oyunları açıkça görüyoruz, hiç kimse merak etmesin. Bu vatana, bu millete, bu bayrağa hiç kimse el uzatamayacak. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Bizler kınalı kuzu, kınalı Hasan olmaya geldik. Hepimiz burada kınalı kuzu, kınalı Hasan olmaya adayız" ifadelerini kullandı.

Grup daha sonra topladıkları 550 dilekçeyi askerlik şubesine teslim etti

HABERLERCOM

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 2 yıl Önce

bu fotodaki ön sırada olan hepsini tanıyorum hesi süleymanye mah oturan belediye başkanı nihat çifti öz be çz akrabası tanıamsam derim yiğitler bunlar şow için varlar ne dilekçeis savası ibrahi dağ biri

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Bunlarin hepsi sov yapiyor menfaat pesindeler simdi gidin deseler hepsi kaybolurlar millet vekili oglu yakinlari gibi hep önde gidenler fakirler kimsesizler kimsesizler derken dayilari olmayanlar

Diyar
Diyar - 2 yıl Önce

Akp ve mhp yağcilari kendi reklam eden kişiler gurursuz kişilerdir. Havlanan köpek isirmaz derler.daiş kobani yi yikip yakarken siz nerdeydiniz.Kürt Halki nasil kobanide savaşi pençeleriyle kazandinip başardiysa efrinde de başaracaktir. Savaşi kendini bilen kimse istemez Kürtler sözde kardeşimizdir prensibi cözüldü. Esirliği,yikimi,talani kürtlere dayatan mantik başaramayacak.

SIRADAKİ HABER