Şanlıurfa’dan Lgs 1. si Çıktı!

Şanlıurfalı  ortaokul öğrencisi  Mina Tanburacı , Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) bu yıl  yapılan LGS'nin sonuçlarının açıklanmasıyla büyük sevinç yaşadı.

Şanlıurfa’dan Lgs 1. si Çıktı!


TED Şanlıurfa koleji öğrencisi  Mina Tanburacı, LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla 2019 Türkiye 1'incilerinden biri oldu

TED Şanlıurfa koleji öğrencisi  Mina Tanburacı, LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla 2019 Türkiye 1'incilerinden biri oldu. Eğitimde Türkiye sıralamasında son sıralarda yer alan Şanlıurfa'nın elde ettiği bu başarı sevinç ile karşılandı.

TED Şanlıurfa Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Reşat Kızılateş “Öğrencilerimiz bir yıl boyunca hız kesmeden yoğun bir tempo ile bu sınava hazırlandı. Çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını aldıklarını düşünüyorum. Öğrencimiz Mina Tanburacı bütün soruları doğru yanıtlayarak Türkiye Birincisi oldu. Kendisini, ailesini ve emek veren bütün öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Aslında başarımız bununla sınırlı değil. İki öğrencimiz bir yanlış iki öğrencimiz de iki yanlış yaparak önemli başarılara imza attılar. Bu nedenle sınava giren tüm öğrencilerimiz taktire şayan nir sonuç almışlardır” dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz SONBAYRAM
Yılmaz SONBAYRAM - 4 ay Önce

Eğitimci olarak öğrencimizi tebrik ederim. Yanılmıyorsam şanlıurfa genelinde 4 öğrencimiz Türkiye 1.si olmuş

gursel bengi
gursel bengi - 3 ay Önce

Tebrikler

SIRADAKİ HABER