Şanlıurfa’daki Nevruz Kutlamasında Kaç Polis Görev Yapıyor?

21 Mart Nevruz Bayramı kapsamında Şanlıurfa’da da kutlamalar başladı. Nevruzda 1100 polis ise görev aldı.

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin katılacağı nevruz ve miting programları başladı. Parti Diyarbakır, Van, İstanbul başta olmak üzere 27 yerde Nevruz Bayramı'nı kutlamaya başladı. Nevruz kutlamaların bir adresi de Şanlıurfa’da oldu. 11 Nisan Stadyumu alanında yapılan mitinge vatandaşlar gelmeye başladı. Yoğun güvenlik ünlemleri altında nevruz alanına alanına vatandaşlar didik didik arandı.

Beklene yoğunluk yaşanmadı

Yoğun güvenlik ünlemlerin alındığı nevruz kutlamalarına katılım düşük oldu. Program başlamasına rağmen vatandaşların nevruza olan ilgilisinin düşük olduğu gözlendi. Daha önceki senelere bakıldığında bu sene katılımın az olması gözlerden kaçmazken, nevruz alanına giren vatandaşlar, yerel sanatçılar eşliğinde nevruzu kutlamaya başladılar.

Ateş yakıldı

Nevruzun simgesi olarak tabir edilen Nevruz meşale ateşi de yakıldı. Alanın ortasına kurulan odunlar ateşe verildikten sonra meşale tutuştu. Etkinliklerin devam ettiği nevruz için ise Urfa’da 1100 polisin görev yaptığı öğrenildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER