Şanlıurfa’da Vatandaşlar İftardan Sonra  Tarihi Mekanlara Akın Ediyor

Şanlıurfa’da yaz sıcakları ve ramazan ayı dolayısıyla gündüz saatlerinde boş kalan cadde ve sokaklar akşam serinliğinde çarşıya dönüşüyor.

Şanlıurfa’da Vatandaşlar İftardan Sonra  Tarihi Mekanlara Akın Ediyor

Türkiye'nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da gündüzleri sıcaklığın yaklaşık 35 dereceyi bulmasından dolayı sokak ve caddeler boş kalıyor. Esnafın da zor zamanlar geçirdiği ramazan ayında vatandaşlar iftar sonrası cadde ve sokaklarda, tarihi ve turistik alanlarda gezerek zaman geçiriyor.

Musa Demirel ise "Genelde geceleri çıkılıyor. Urfa'nın sıcakları malum, ramazan ayı gündüz çok sıcak. Akşamları ibadetten sonra millet dökülüyor. Balıklıgöl turizm alanında çok önemli bir yer. Balıklıgöl akşamdan gece saatlerine kadar baya kalabalık oluyor. Olması da gerekiyor. Yerli turistler ile beraber daha fazla bir kalabalık bekliyoruz inşallah. Bu arada bütün Türkiye'ye sesleniyorum gelin Balıklıgöl'ümüzü görün. Muhteşem mistik bir havası var. Dünyanın en büyük açık hava akvaryumu Urfa'da bulunuyor, o yüzden bekliyoruz" dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Vala arkadaşlar çarşı tarafında urfali hemşehrilerinden çok süriyeli ler var .. ve bütün pislikler çarşıda bir Aile inemiyor çarşı merkezine yetkili arkadaşları göreve davet etmek her urfalının görevi olduğunu düşünüyorum

SIRADAKİ HABER