Şanlıurfa’da Suriyeli Aşiretler İftarda Buluştu

Şanlıurfa’da Suriye Kabile ve Aşiret Meclisi üyeleri iftarda bir araya geldi.

Şanlıurfa’da Suriyeli Aşiretler İftarda Buluştu

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi İmambakır Mahallesi'nde Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi şubesi düzenlenen törenle açıldı. Törenin ardından aşiret üyeleri düzenlenen iftarda bir araya geldi. İftaraçok sayıda Arap, Türkmen ve Kürt aşiret liderleri ile kanaat önderleri katıldı. İftar yemeğinin ardından Meclis Başkanı Rami El Saleh, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriyeliler olarak terör örgütü PKK/PYD'yi ülkelerinde işgal ettiği topraklarda barındırmayacaklarını söyledi. Terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin Suriye'de işgal ettiği bölgelerde insanları öldürmeye devam ettiğini ifade eden Saleh, "Terör örgütü elindeki bölgelerde yakınlarımızı katlediyor. Çok yakın bir zamanda 9 kişiyi öldürdüler. Biz Suriyeli Arap, Türk, Kürt aşiretleri, kabileleri olarak terör örgütünün karşısındayız, onları kabul etmiyoruz, işgal ettikleri yerlerde onları bırakmayacağız. Suriye'de tek bir örgüt üyesini bile kabul etmeyeceğiz. Türkiye'ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Muhammed Kayr Eyüp ise, Suriyeli 200 aşiret ve kabile olarak terör örgütüne karşı bir araya geldiklerini aktardı. Eyüp, "Türkiye'den çok büyük destek alıyoruz. Şu ana kadar Azez'de Gaziantep'te ve Şanlıurfa'da ofis açtık. Yakında Kilis'te de açacağız. Meclisimizde Kürt, Türk, Arap, Hristiyan, Yezidi, Alevi'si var, hepimiz bir aradayız ve orada teröristlere nefes aldırmayacağız” ifadelerini kulandı.

Yapılan konuşmaların ardından iftar yemeği sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Burda boş boş muhabbet edeceğinize gidin namusunuzu toprağınızı kurtarın . Bir an önce de memleketinize dönün

HALİLİ
HALİLİ - 8 ay Önce

''hepimiz bir aradayız ve orada teröristlere nefes aldırmayacağız” demişler.
zırrrt.Biran önce gidin orda nefes aldırmayın.Adam olun vatanınıza sahip çıkın.Zoru görünce kaçıp gelmişsiniz birde teröristlere nefes aldırmayacağız diyorsunuz.Teröristler orda sizin burda ne işiniz var?

Narkoz
Narkoz - 8 ay Önce

Edebiyati gidin topraklarunizda yapin elinde nargileyle konusmak olmuyor

El_burun el_suri
El_burun el_suri - 8 ay Önce

Biz rahat burda hersey beles bol kampta parkta sebaha kadar nargile keff ohh bize hemen git öl suriyede burasi bizim vell siz gidin

SIRADAKİ HABER