Şanlıurfa’da Kuşlara Çivili Tuzak

Balıklıgöl girişinde bulunan Hasan Paşa Camisinde kuşların saçak altlarına girmesini engellemek için tahtadan çivili tuzak kurulmuş.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Balıklıgöl içerisinde Bulunan Hasan Paşa Camisinde Kuşların cami saçak altlarına girmesini engellemek için yerleştirilen tahtadan çivili tuzaklar kuşlar konmasını engelliyorlar. Havaların sıcak olmasından dolayı kendileri için gölgelik bir yer arayan kuşların durakları genellikle cami avluların saçak altları oluyor. Durum böyle olunca dışarda avluda namaz kılmak isteyen vatandaşlar ise kuşların pisliğinden dışarda namaz kılamamaktan şikâyetçi oluyorlar. Duruma çözüm bulmak isteyen cami yetkilileri ise çözümü saçaklara bağlı olan tahtaların üst taraftarını çivilerle tuzaklamakta buldu. Çiviler sayesinde vatandaşlar temiz bir ortamda namaz kılarken bu durum vatandaşlarında ikiye ayırdı.

Yapılan uygulamaya kimi vatandaş sevinirken kimisi ise tepki gösterdi. Hayvan severler tarafından tepki ile karşılana n uygularımdan bir tanesi olmasından dolayı vatandaşlar, yapılan uygulama ile kuşların güneşin altında kalmasına sebebiyet verdiğini ve tahtaya konmaya çalıştıkları sırada da çinin kendilerine batarak canlarını yaktıklarını söyledi. Özellikle böylesi uygulamaların camilerde olmaması gerektiğini savunanlarda oldu. Dinimiz İslamiyet’in bütün varlıkları sevdiğini ve eşit gördüğünü söyleyen vatandaşlar, İslam dininin ibadethaneleri olan camilerde bile böylesi uygulamaların kesinlikle kabul edilemeyeceğini ve kaldırılması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER