Şanlıurfa’da İşsizlik Rakamı Değerlendirildi

Türkiye geneli baz alınarak açıklanan işsizlik rakamları Şanlıurfa’yı teğet geçti. Açıklanan rakamların aksine Şanlıurfa’da işsizlik rakamları düşüşte.

Ülke genelinde büyük bir problem haline gelen işsizlik, Şanlıurfa için teğet geçti denilebilir. Açıklanan verilerin aksine Şanlıurfa’da işsizlik sorunu günden güne olumlu olarak düşüş yaşamakta. Açıklanan İşsizlik ve Bütçe Rakamları üzerine görüşlerini aldığımız İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Said Ardan yaptığı açıklamalar ile işsizliğin yavaş yavaş iyi yönde azaldığına dikkat çekti.

İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü Mehmet Said Ardan yaptığı açıklamada;

“Malumumuz son açıklanan işsizlik oranı ile beraber işsizlik oranımız Türkiye genelinde yüzde 10.2 olarak açıklanmış bulunmakta. Bakanımızın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında bize olumlu bir geri dönüşüm oldu. Bu anlamamda çalışmalarımız İşsizliği düşürmek adına yaptığımız çalışmalarımız devam ediyor. İşsizlik oranını düşürmek adına Şanlıurfa’da İŞKUR olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Şanlıurfa’da işsizlik oranı düştü, gerekli açıklama önümüzdeki haftalarda tarafımızca yapılacaktır.

Özellikle Şanlıurfa2nın cazibe merkezi olarak değerlendirilip yapılan yatırımlar sayesinde birçok iş olanağı da acıkacaktır. Yapılan yatırımlar sayesinde ortaya çıkacak olan iş yükü beraberinde yapılacak olan istihdamları da getirecektir. Tarıma dayalı bir şehir olduğumuz için çalışma alanı sağlayabileceğimiz bir yer yok maalesef. Sanayi ve hizmet sektöründe ihtiyaçları karşılamak için İŞKUR’da mesleki eğitim kurslarımız var. Mesleki edindirme kapsamında nitelikli ara eleman ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Sayın Bakanımızın, Genel Müdürümüzün ve Valimizin desteği ile birçok meslek edindirme kursları açtık. Kurumlar, bazı STK’lar ve teknik kuruluşlar ile beraber iş birliği kapsamında eğitimlerimizi sürdürüyoruz. İşçilerin işi yerinde öğrenebilmeleri için iş başı eğitim programlarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde cazibe merkezlerinin açılması ile beraber yeni açılacak olan işletmeler ile Şanlıurfa’da işsizlik sayısını daha da düşüreceğiz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
class63
class63 - 2 yıl Önce

kardeşim şanlıurfada işsizlik oranı düşüşte diyorsunuz.çıkın bir dışarıya bakın nerde düşüşte urfada iş yok

63.
63. - 11 ay Önce

çok doğru bir tespit urfada issizlik orani %70'in üstünde siz ne sayıklıyorsunuz bilemem yada neye dayanarak bunu söylüyorsunuz yaz kış adana,konya,ankara,eskisehir,kayseri vesayre vesayre orada mevsimlik işçi olarak binlerce genci hesaba katmıyorsanız elde edeceğiniz sonuç bu olur.....

SIRADAKİ HABER